DAN RUŽIČASTE VRPCE

Autor: Vesna Suvala, 9. 10. 2017.

Učenici Medicinske škole Osijek u humanitarnoj akciji

Dan ružičaste vrpce humanitarna je akcija  čiji je cilj osvijestiti javnost i građane o važnosti ranog otkrivanja raka dojke.  Zbog  toga svake  godine, prve subote u mjesecu listopadu, obilježava se ovaj dan. Ove je godine pod geslom „ Darujmo ružičasti život“  u subotu 7. listopada  u Republici Hrvatskoj 18. put obilježen Dan ružičaste vrpce. Humanitarnu  akciju, i ove godine, proveo je Mammae klub Osijek. Na Trgu  Ante Starčevića u Osijeku od 10 do 13 sati edukacijom i osobnim  svjedočenjem, žene operirane na dojci  iskustvom željele su potaknuti građane na važnost prevencije te potrebu  redovitih kontrola. Tijekom akcije prikupljena su i sredstva namijenjena nastavku rada Mammae kluba i nabavi aparata za intraoperativno zračenje.

Medicinska škola Osijek uključila se u provođenje humanitarne akcije čiji je cilj poticanje i senzibiliziranje  mladih generacija, budućih medicinskih sestara i tehničara za rad u humanitarnim aktivnostima koje su značajka civiliziranog društva.

Učenici Medicinske škole Osijek sudjelovali su aktivnošću „Šetnja gradom s ružičastom vrpcom u ruci.“  Osječanima su podijelili edukativne materijale,  poticali ih na preventivne preglede te darovali ružičaste vrpce kao simbol prevencije i ranog otkrivanju raka dojke.

U akcij  su sudjelovali:

3.s2 Gabriela Ristić - izrada crteža za pano

4.s1:Iva Patajac, Jelena Kozolić, Ljiljana Vidić, Luka Dukić i  Mirna Jakovljević

4.s2: Antun Ursa, Ivan Lacković, Iva Tokić, Vedran Vidaković i Katarina Vulić

4.s3: Vanja Crnogaj, Aleksandra Vojvodić, Ana Pejin, Monika Balikić, Mateja Vešligaj te nastavnici: Vera Rogina,  Maja Carević i  Sanja Višević

« Ožujak 2024 »