DAN OTVORENIH VRATA MEDICINSKE ŠKOLE OSIJEK

Autor: Vesna Suvala, 18. 12. 2017.

Naša se škola i ove godine priključila inicijativi Europske komisije i sudjelovala u 2. Europskom tjednu strukovnog obrazovanja koji je obilježen mnogobrojnim aktivnostima u svim zemljama članicama Europske Unije.

Pod nazivom See Our Skills: Medical Careers Chek-Up/Saznaj Ovdje Sve: Vještine medicinara na pregledu (vol. 2) u školi su organizirane demonstracije vještina naših učenika stečenih tijekom dosadašnjeg strukovnog obrazovanja u svim zanimanjima koje obrazujemo u našoj školi: dentalni tehničar/tehničarka, farmaceutski tehničar/tehničarka, fizioterapeutski tehničar/tehničarka, zdravstveno laboratorijski tehničar/tehničarka te medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege.

Aktivnosti su bile namijenjene učenicima osnovnih škola naše Županije, kao i njihovim roditeljima te nastavnicima. Učenici osnovnih škola obišli su školu, pogledali demonstracije naših učenika, sami sudjelovali u nekim vježbama te dobili sve informacije koje su ih o našoj školi zanimale.

U kabinetu fizioterapije, učenici 3.FT i 3.G razreda, pod vodstvom mentorica Ivane Marček i Martine Petranović demonstrirali su vještine iz područja kineziterapije, fizikalne terapije i masaže.

Kroz kabinete zdravstvene njege učenicima su svoja znanja i vještine demonstrirali učenici četvrtih razreda smjer medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege.

U kabinetu Dječje njege to su bili učenici 4.s1: Magdalena Župan, Luka Dukić, Teo Trbara, Jelena Cetina i Leon Barić pod vodstvom mentorice Sanje Dravinski.

U kabinetima Opće i Kirurške njege bili su učenici 4.s1 razreda Monika Kisić, Lucija Križaj, Karlo Tobler, Kristina Vidić, Martina Čapalija, Sandra Mamić te Iva Patajac, učenici 4.s2 razreda Tena Avdić, Nina Biškić, Dejan Žitnjak, Barbara Šestanj, Sara Todorović, Vinko Boltadžija te Kristijan Tomaković te učenici 4.s3 razreda Ivan Gutić, Petra Šarčević, Bojan Rajić, Alma Bešlagić, Stella Karanović i Nikolina Mamlić pod mentorstvom nastavnica Ane Marije Buljević,Mateje Hideg, Zdenke Omrčen te Martine Tot.

U kabinetu Hitnih medicinskih postupaka vještine su demostrirali učenici 4.s1 razreda Lorena Spreitzer, Lea Kasa, Dina Bilić i Domenika Jurković, Matea Paradžik iz 5.s3 razreda te Matej Jurković i Renata Jakić iz 5.s1 razreda.

U našem školskom laboratoriju svoja su zanimanja predstavili učenici 4.l razreda Matej Podobnik, Monika Feher, Anamaria Nemet, Ante Novak, Valentina Veg i Ivana Hađikan te učenici 4. F razreda Tihana Jakovljević, Marija Perić, Biljana Erceg, Tomislava Banožić, Dorotea Blagus, Petra Funtak, Klementina Jovanović.

U zubotehničkom laboratoriju učenici 3.DT Sandra Lazić, Florijan Hajba, Ivona Pilinger, Dolores Hanuljak, Kristina Veselinović, Ema Knežević, Maja Kojčinović, Jelena Kurija, Vanesa Marin, Denis Turkalj, Ivan Pastor, Lora Horvat i Stella Skrenković prikazali su različite postupke pripreme, modeliranja i izrade zuba, u čemu ih je pripremala nastavnica struke Vesna Albreht Mihaljević.

Nasmiješena lica koja su dočekivala učenike, usmjeravala ih te bilježila iz kojih su škola su Lorna Sušić i Klara Jurišić iz 3.G razreda.

Škola je bila puna učenika osnovnih škola koji su sa smiješkom izlazili iz kabineta, nakon što su vidjeli što se u našoj školi radi, pričali s našim učenicima te dobili odgovore na pitanja koja su ih zanimala i koji im mogu pomoći pri odabiru srednje škole.

Hvala svim učenicima naše škole koji su pomogli pri organizaciji, vješto prikazali sve što znaju, bili nasmijani, raspoloženi i otvoreni podijeliti svoja znanja, vještine i iskustva mlađima te tako pokazali ono najbolje od sebe!

Fotografije pogledajte u našoj Foto-galeriji!

Mirna Ilakovac, psihologinja