Dan stvaralaštva „Lijepo je što postojiš!“

Autor: Administrator , 20. 1. 2020.

Dan stvaralaštva učenika Medicinske škole Osijek održan je 18. prosinca 2019. godine. Program je počeo u 12:20 sati u šarenoj dvorani. Program su vodile: Marina Šefer, 4. g i Mirta Tkalec, 4. g. Cilj Dana stvaralaštva je predstaviti talente naših učenika.

Naša Škola odiše kreativnošću učenika. To potvrđuju učenici koji su odvojili svoje vrijeme, pripremili se i prezentirali čime se bave u slobodno vrijeme.

Izložba slika imala je Evelyn Keri, 2. s3 koja uživa u crtanju i slikanju. Andrea Milić, 3.g, posebno voli crtati likove iz najdraže knjige Silmarilion  pisca J. R. R. Tolkiena. Nika Tobijas, 3. g, crta samo olovkom. Uživa crtajući mitološka bića. Izložba fotografija imale su: Antonia Drmić, 2. s1 i Valentina Pintarić, 2. s1 koje u slobodno vrijeme fotografiraju i u tome uživaju.

Marija Bunić, 2. f, bavi se Quellingom. Najviše voli izrađivati pahuljice i ukrase za Uskrs.

Magdalena Jurić, 2. s3, folklorom i pjevanjem bavi se „od malih nogu“. Članica je KUD-a Ogranak Seljačke sloge Drenovci i ženske pjevačke skupine Jule. U slobodno vrijeme bavi se jahanjem, uživa u tamburaškoj glazbi, obožava tradiciju i živi za nju. Otpjevala je pjesmu Viktorije Kulišić Đenke, Kćer ravnice i pjesmu Najboljih hrvatskih tamburaša, Listaj lipo stara.

Ivan Nemet, 2. g, glumom se počeo baviti u osnovnoj školi. Voli glumiti različite likove različitih osobina i karaktera. Monologom nam je dočarao kriterije odlaska u pakao.

Emma Kaladić, 3. ft, već nekoliko godina trenira jahanje. Ima konja koji se zove Jerry. Voli fotografirati i volontirati. Karla Žeželj, 3. ft, bavi se jahanjem, volontiranjem i izviđačima. Predstavile su Konjički klub Osijek i Udrugu Mogu.

Vukašin Đukelić, 2. g, tri godine bavi se mađioničarstvom. Promatrao je druge kako to rade te odlučio pokušati. Sve nas je ostavio bez teksta trikovima s kartama.

Anita Nikolić, 2. f, uživa igrajući šah. Odgovarajući na pitanja otkrila je razloge igranja šaha i pravila igre.

Stella Lovaković, 2. g, uživa čitati kriminalistička djela te volontira u Centru za autizam. Predstavila je judo kojim se bavi od osnovne škole.

Zvonimir Rajčević, 2. s1, u slobodno vrijeme igra video igrice, bavi se kriptografijom i piše poeziju. Pročitao je tri pjesme, a to su: Vječnost, Šapat šume i Nepoznato.

Nives Turščak, 4. razred Ugostiteljsko-turističke škole u Osijeku, smjer hotelijersko turistički tehničar, talentirana je za crtanje, plesanje hip-hopa, obožava glazbu, ponajviše Kpop. Ivan Maletić, 4. f, osim ljubavi prema struci, u slobodno vrijeme voli spavati, svirati klavir i peći kolače. Matej Tibor, 4. g, u slobodno vrijeme bavi se folklorom, aktivno sudjeluje u HKUD-u „Željezničar" u Osijeku te u KUU-u „Franjo Ebling" u Svetom Đurađu. Ljubav mu je kazališna umjetnost te mjuzikl kao najdraži oblik scenskoga izraza. Predstavili su se glazbom i pjesmama pod nazivom Megamix kojeg su sastavili samostalno samo za ovu prigodu.

Organizatorice Dana stvaralaštva „Lijepo je što postojiš!“ su: Inez Brataljenović, prof. i vjeroučiteljice Karolina Miladinović i Adrijana Lovrinčević te tehnička podrška Miroslav Kern, prof.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Adrijana Lovrinčević

« Ožujak 2024 »