LIDRANO 2015.

Autor: Vesna Suvala, 23. 1. 2015.

Dana 20. siječnja (utorak) održana je gradska razina smotre LiDraNo. Čast organizacije i ove je školske godine pripala Medicinskoj školi Osijek. Literarci i novinari nastupali su u školi, a dramsko - scenski izričaj mogao se pogledati u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku. Drago nam je što i danas postoje ustanove koje imaju razumijevanja za mlade, za one koji tek trebaju postati snaga ovoga grada. Članovi prosudbe u literarnom izričaju: Ivana Šojat Kuči, Tihomir Dunđerović i Anja Križek uočili su veliki broj dobro napisanih uradaka, mladi autori pokazali su visoku razinu literarne senzibilnosti  i nije im bilo lako izdvojiti najbolje ostvaraje, iako je brojčano radova bilo manje (13) u odnosu na prijašnje godine.

Članovi prosudbe u novinarskom izričaju: Dario Topi, Sanja Račić i Saša Drinić iznenadili su se malim brojem pristiglih radova. Samo četiri učenika prijavila su svoj samostalni novinarski rad, to je najmanji broj do sada. Nazočni su mogli poslušati dvije radijske emisije, što je uobičajen broj za ovu Smotru, učenicima je taj medij najmanje privlačan. Velika je gužva bila u večernjem dijelu programa, bilo je 12 samostalnih recitacija i monologa, a čak je 7 škola pripremilo skupnu dramsko- scensku izvedbu. Članovi prosudbe Ivan Kristijan Majić, Areta Ćurković i Ivana Djerdj Dunđerović bili su dosta strogi i predložili su samo dvije predstave za županijsku razinu smotre. Gledatelji su mogli uživati u ljepoti mladih i njihovoj kreativnosti, učenici su mogli pokazati svoje darovitosti, svi su se dobro zabavili i družili, nazočni predstavnici medija mogli su izvijestiti o jednom zaista lijepom događaju. Voditelji programa bili su učenici Medicinske škole Osijek Ante Jakovljević i Larisa Kovačević. Na fotografijama možete pogledati detalje i uvjeriti se u raznolikost izvedbi. Županijska razina smotre održat će se u Našicama 6. veljače 2015. i tamo će Osijek predstavljati.

Fotografije s Lidrana pogledajte u Foto-Galeriji.

SUDIONICIMA HŠS LIDRANO 2015.

( voditeljima – mentorima)

GRADSKI SUSRET „ LiDraNo 2015.“

Radovi sudionika koji su upućeni na ŽUPANIJSKU RAZINU:

U literarnom su izrazu predloženi:

1. LARA PEROŠEVIĆ, 4. razred, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek, „ Nebeski pozdrav“, voditeljica: Karolina Buljević, prof.

2. KARLA BLAŽEVIĆ, 1. razred, III gimnazija Osijek, „ Samo kaplja sam“, voditeljica: Ivana Milošević-Živković, prof.

3. STELA MILAS, 2. razred, II. gimnazija Osijek, „OCD“, voditeljica: Kristina Inhof, prof.

4. VERA MALINOVIĆ, 2. razred, II. gimnazija Osijek, „Oranica“, voditeljica: Kristina Inhof, prof.

5. ANTONIJA SEDLAR, 3. razred, III. gimnazija Osijek, „Tišina“, voditeljica Dijana Šokčić, prof.

U samostalnom su novinarskom izrazu predloženi:

1. AMRA HODŽIĆ, 4. razred, II. gimnazija Osijek, „Od legića do konstruktorstva“, voditeljica: Valerija Karačić, prof.

2. MARIJA ĐERMANOVIĆ, 4. razred, Ugostiteljsko turistička škola Osijek, „Popeye u Strasbourgu“, voditeljica: Lucija Rebrina, prof.

3. LIDIJA GALOVIĆ, 3. razred, Medicinska škola Osijek, „Brončana medalja zlatnoga sjaja“, voditeljica: Alta Pavin Banović, prof.

4. MARTINA KUČIĆ, 4. razred, Medicinska škola Osijek, „Trbuhom za kruhom ili…“, voditeljica: Alta Pavin Banović

U novinarskom su izrazu – radijske emisije predloženi:

1. Nemojte mene, trajanje: 9 minuta i 17 sekundi, Lucija Čordaš, 1. razred, Petar Bošković, 2. razred, Medicinska škola Osijek, mentorica: Marina Pilj Tomić

2.  S njim je teško, bez njega još teže, trajanje: 8:06 minuta; Amra Hodžić, 4. razred, Stela Časar, 1. razred; II. gimnazija Osijek, mentorica: Mirjana Bogdanović, prof.

U pojedinačnom su dramsko-scenskom izrazu predloženi:

1. Ana-Marija Japelj, 1. razred, trajanje: 2 minute, Vesna Parun, Zrnce ganuća, Medicinska škola Osijek, mentorica: Vesna Kasač, prof.

2. Mihovil Pavlić, 5. razred, trajanje: 3 minute, Tin Ujević, Svakidašnja jadikovka, Medicinska škola Osijek, mentorica: Vesna Kasač, prof

3. Emilija Pilekić, 3. razred, trajanje: 3 minute, Tennessee Williams, Tramvaj zvan čežnja, Graditeljsko- geodetska škola Osijek, mentorica: Stela Macakanja- Baćić, prof.

4. Ana Šantar, 3. razred, Markus Zusak, Kradljivica knjiga, trajanje: 4 minuta,      I. gimnazija Osijek, mentorica: Margareta Princip

5. Matko Duvnjak Jović, 4. razred, M. J. Ljermontov, Junak našeg doba, trajanje: 4 minute, III. gimnazija Osijek, mentorica: Dijana Šokčić

U skupnom su dramsko-scenskom izrazu predloženi:

1. Studio 666, Matej Sudarić, 3. razred, Martin Hengl, 3. razred, Nikola Radoš, 3. razred, Lucia Lasić, 4. razred, Dorian Vrtačnik, 3. razred, Toni Kulić, 3. razred, Antonio Čičić, 3. razred, Nadja Lazić, 2. razred, Verena Nađ, 2. razred, Antun Zlomislić, 2. razred, trajanje: 19  minuta, II. gimnazija Osijek, mentorica: Ivana Vučemilović Šimunović, prof.

2. Bucka, Dominik Marelja, 3. razred, Lidija Seder, 3. razred, Matea Kovačević, 3. razred, Matko Matković, 2. razred, Nikolina Crnković, 2. razred, Marija Bencak, 2. razred, Emilija Pilekić, 3. razred, Nina Radaković, 2. razred, trajanje: 15 minuta, Graditeljsko- geodetska škola Osijek, mentorica: Stela Macakanja- Baćić, prof.

Županijska će razina smotre biti održana 6. veljače u Srednjoj školi Izidora Kršnjavoga u Našicama, Augusta Cesarca 20.

Osijek, 21. 01. 2015.                                                                                                        Đurđica Radić, prof.