Svjetski dan bolesnika (11.veljače 2015.)

Autor: Vesna Suvala, 19. 2. 2015.

Dana 11. veljače 2015. godine, posjetili smo bolesnike KBC-a Osijek i izradili prigodni pano povodom obilježavanja Svjetskog dana bolesnika. Obilazak je bolesnika na Dan bolesnika već tradicionalan i uvijek je dobro prihvaćen, i od strane bolesnika i od strane osoblja KBC-a Osijek.

Učenici Medicinske škole Osijek u suradnji s Hrvatskim katoličkim društvom medicinskih sestara i tehničara-ogranak Osijek obišli su bolesnike KBC-a Osijek na Klinici za unutarnje bolesti, na Kliničkom odjelu pulmologije. Tom prigodom učenici Medicinske škole Osijek kao i članice HKDMST-ogranak Osijek, bolesnicima su darivali prigodne sličice Gospe Lurdske na čijoj pozadini je tiskan prigodan tekst za Svjetski dan bolesnika „Bjeh oči slijepcu i bjeh noge bogalju“ (Job 29, 15).

Također, potaknuli su ih i na odlazak na Sv. misu.

Umjesto mons.dr. Đure Hranića, đakovačko-osječkog nadbiskupa i metropolita, ove godine bolesnike Kliničkog odjela za pulmologiju posjetio je mons.dr.Vladimir Dugalić, kanonik i profesor na KBF-u.

Sveta je misa u bolničkoj kapelici slavljena u 15 sati. Misu je služio mons.dr.Vladimir Dugalić uz koncelebraciju patera Mareka, bolničkog duhovnika, a pjevao je zbor iz župe Sv. Josipa Radnika pod vodstvom dr. Peljhana.

U obilježavanju Svjetskog dana bolesnika sudjelovali su:

učenici 3.s1 razreda: Katarina Dedić, Monika Kvasnovski i Melani Matan

učenici 3.s3 razreda: Leo Kunštek i Ljuban Smiljanić

učenici 5.s2 razreda: Dorotea Bajs, Josipa Grašić, Nikolina Jurilj, Marta Jurković, Vanja Kostolanović, Irena Kusturić, Marina Nikić, Dino Predrijevac i Josip Zeko

stručni učitelji: Sanja Višević, Vera Rogina, Ana Takač i Maja Rakin.

« Ožujak 2024 »