SMOTRA SREDNJIH ŠKOLA

Autor: Vesna Suvala, 12. 5. 2015.

U petak, 8. svibnja 2015., u prostorima Esseker centra održana je Smotra srednjih škola, u organizaciji Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK). Cilj je Smotre bio omogućiti zainteresiranim učenicima da kroz razgovor s učenicima i profesorima predstavnicima srednjih škola dobiju potrebne informacije kako bi se lakše odlučili kamo nakon osnovne škole.

I Medicinska škola Osijek imala je svoje predstavnike- učenici, nastavnici strukovnih predmeta te pedagoginja Nada Grujić Tomas i psihologinja Mirna Ilakovac bili su tamo kako bih odgovorili na sva pitanja učenika i ponekih roditelja, koja su se pojavila tijekom promišljanja o odabiru škole za nastavak školovanja. Predstavili smo zanimanja koja upisujemo ove godine, ali i novi program Zdravstvene gimnazije, za koji je bilo mnogo zainteresiranih učenika. Naši su učenici izradili plakate koji prikazuju uobičajene postupke kojima se bave tijekom nastave i vježbi te su neke od tih vještina i demonstrirali na licu mjesta, što je zainteresiralo prisutne učenike.

O tome kako je školovati se za medicinsku sestru/tehničara opće njege, govorili su učenici 4.s1 i 4.s2 razreda Katarina Kljajić, Natalija Metić, Marijan Mijić, Tihana Plazibat, Bruno Bačmaga, Toni Gradinjan, Nino Gradinjan te Toni Vibovec, u pratnji nastavnica i nastavnika strukovnih predmeta Maje Carević, Sanje Dravinski, Jadranke Marušić i Luke Bačića.

Pored njih, smjer fizioterapeutski tehničar/ka predstavljali su učenici Sara Cerovečki, Vanja Miletić, Damir Đorđijevski te Nives Šporčić iz 2. ft razreda u pratnji nastavnice strukovnih predmeta Ivane Marček.

Kako izgleda obrazovanje budućih dentalnih tehničara/ki pojašnjavali su učenici Tena Tomić i Petar Bošković iz 2.dt razreda.

Vjerujemo da je ova Smotra ispunila svoj cilj te olakšala učenicima osnovnih škola moguće dvojbe oko odabira srednje škole ili učvrstila njihove ranije donesene odluke. Radujemo se sudjelovanju i predstavljanju naše škole i iduće godine!