VOLONTERSKA NAGRADA VRIJEDNOJ PROFESORICI

Autor: Vesna Suvala, 11. 12. 2015.

„ Ako nećemo pomoći jedni drugima, a tko će?“

Volonterski angažman pojedinaca često nije zamijećen, nije dovoljno priznat. Brojni ljudi u svojim sredinama pomažu ljudima u potrebi, daju svoje znanje i vještine bolesnima i nemoćnima, druže se s osamljenima. Volonterski je centar 2006. započeo dodjeljivati godišnje volonterske nagrade pojedincima s ciljem promicanja volonterstva.

Ove je godine tu nagradu dobila naša profesorica Mirta Faktor, nagrada joj je uručena povodom Dana volontera, a to je 5. prosinca. Vjerovali ili ne, upravo je to datum njezinog rođendana! Svi smo na nju ponosni, bila je prošle školske godine izuzetno angažirana i nagrada je stigla u prave ruke.

Mirta Faktor se zaposlila u našoj Školi prije tri godine, pohađala je seminare o uspješnom organiziranju volontera u svojoj zajednici u organizaciji Volonterskog centra ( prošla kvalitetnu edukaciju), nakon toga je uslijedilo osnivanje Volonterskog kluba u školi. U školi je veliki broj djelatnika uključen povremeno u volonterske aktivnosti, no Mirta se ističe brojem aktivnosti u kojima je sudjelovala, a veliki broj je upravo ona pokrenula i organizirala. Nikada ne pita koliko će neka aktivnost trajati, ima li od toga koristi i zašto to treba raditi. Organizirala je skupinu učenika kreativaca u dramskom izričaju i s njima nastupala Na Filozofskom fakultetu, Dječjem kazalištu, Domu umirovljenika na Drinskoj, podružnici umirovljenika Gornji grad, na Promenadi, u Vukovaru. Ona je najbolji primjer kako se djeci i mladima može korisno osmisliti slobodno vrijeme, a svoje ideje realizira s jako skromnim sredstvima.

Puna pozitivne energije, na dodjeli nagrade najavila je nove volonterske akcije, ovo joj je bio samo poticaj i obveza još većeg angažiranja na radu za opće dobro.

Draga naša profesorice, od srca čestitamo!

volonerke i volonteri MŠO