BOŽIĆNO DRUŽENJE

Autor: Vesna Suvala, 16. 12. 2015.

Umorna od brojnih obveza, moram priznati da sam druženje djelomice shvatila kao svoju profesionalnu obvezu, nešto što se ne mora, no trebalo bi napraviti. Ispekla sam i ja kolač i pluća pokušala napuniti pozitivnom energijom, ali sve nekako klonulo i na pola koplja. Čak sam stručnoj službi obećala da ću nešto recitirati, ukoliko bude potrebno (Bože, kakva glupost, zaista i ja svašta znam obećati). I tada iznenada, dogodi se... kao velika obitelj. Najprije govor ravnateljice Renate Gal, koja je tako nenametljivo nametnula spontanost i opuštenost, pa psihologinje Monike Šimek, koja nam je iz perspektive umirovljenice posvijestila koliko smo toga lijepoga s učenicima napravili ove školske godine. A onda - predstavljanje velikog broja mladih djelatnica i djelatnika. I to s tonom vedrine i smijeha. Toliko novih pozitivnih vibracija, toliko sličnog u različitom, toliko zanimljivih mladih ljudi. Mislim da oni koji su u mirovini i koji su zaslužni što nam je škola tako uspješna, koji su gradili ono što smo mi danas, mogu biti mirni. Ostavili su buduće naraštaje učenika u dobrim rukama. Škola je prepuna prekrasnih panoa, humanih akcija, učenika koji sudjeluju u volonterskim akcijama, natječu se u struci, ali i u jeziku i čitanju, nastupaju u medijima, snimaju filmove. Uče i igraju se, stasaju u mlade ljude spremne za izazove 21. stoljeća. Bilo mi je jako drago što sam došla, osjetila sam da se baterije pune i mislim da nisam bila sama u takvim mislima.

Još jednom smo osjetili ponos što smo dio te priče, shvatili kako u njoj zaista ima LJUDI, kako je lijepo biti medicinar. I lijepo ići na svoj posao svakoga dana. Sretno svima u 2016.!

« Ožujak 2024 »