DAN ŠKOLE - Rolanjem do pobjede

Autor: Vesna Suvala, 18. 4. 2016.

Povodom obilježavanja ovogodišnjeg dana škole, kojemu je glavna tema IGRA, od brojnih sportskih disciplina, nastavnice strukovno-teorijskih predmeta organizirale su natjecanje u rolanju. Natjecanje u rolanju održavalo se u blizini škole na osmišljenom poligonu u vremenu od 9 do 12 sati.

Rolanje je mnogima zabavna aktivnost jer spaja zabavu, druženje i trening. Ujedno je aktivnost koja jača cijelo tijelo. Pripada u jednu od najboljih aerobnih aktivnosti, a smatra se da je jednako korisno kao i trčanje i vožnja bicikla. Aktivira gotovo sve mišiće tijela, a pobljšava i rad srca. Rolanje potiče druženje, natjecateljski duh, pravilno držanje...

Prednosti rolanja su:

Rolanje može poslužiti kao trening kardiovaskularne izdržljivosti, mišićne izdržljivosti, trening snage (dominantno nogu i kukova), a također dovodi do poboljšanja koordinacije i ravnoteže. Tijekom rolanja luče se hormoni koji potiču bolje raspoloženje. Pozitivno može utjecati i činjenica da se krajolik mijenja dok se rolate, što je puno zanimljivije nego kretanje u krug.

Osmislili smo poligon za natjecanje pri čemu su se učenici morali pridržavati navedenih uputa.

UPUTE:

Prijavili su se voditeljima aktivnosti za natjecanje (dobili su svoj redni broj)
Poslušali su i pogledali način na koji trebaju pravilno i što prije doći na cilj
Prozivanjem njihovog rednog broja stali su na START
Krenuli su na dogovoreni znak
Došli su što prije na CILJ, a voditelj je zabilježio vrijeme njihovog dolaska

Na natjecanju su osvojili:

mjesto: Filip Lazar
mjesto: Ines Plećko
mjesto: Maja Kopić

Sudionici koji su osvojili prva tri mjesta dobili su simbolične nagrade.

U natjecanju su sudjelovali:

učenici: Dunja Pleša, Petra Šarčević, Maja Kopić, Patricija Puljak, Mirna Šimudvarac, Filip Lazar, Ines Plećko

nastavnice strukovno-teorijskih predmeta: Maja Rakin i Sanja Dravinski.