Tour of Croatia, najznačajniji sportski događaj godine, krenuo iz Osijeka 19. travnja 2016.

Autor: Vesna Suvala, 20. 4. 2016.

Volimo s ponosom govoriti kako je Osijek grad biciklista i s ponosom ćemo govoriti kako je ovogodišnja svjetska utrka biciklista krenula iz našeg grada, točno u 10 sati 19. travnja 2016. ispred konkatedrale sv. Petra i Pavla.

Usprkos hladnom i vjetrovitom danu u gradu na Dravi, sto i šezdeset biciklista iz cijelog svijeta na znak startera krenulo je u utrku od tisuću kilometara kroz Lijepu Našu.

Društvo za zaštitu od dijabetesa Osijek pozvalo je učenike Medicinske škole Osijek da budu podrška biciklistima Pro Tima Novo Nordisk, sportašimaa s dijabetesom, izuzetno jaka natjecateljskoga duha.  Trenutno im je najveća želja do 2021. natjecati se na Tour de Franceu, te šalju poruku kako bi svaka osoba s dijabetesom, u svrhu boljeg i kvalitetnijeg života, trebala u danu odvojiti 60 minuta za tjelesnu aktivnost. Kažu kako dijabetes nije izgovor za tjelesnu neaktivnost i promiču borbu protiv dijabetesa sloganom: „Mijenjamo dijabetes“. Tim Novo Nordisk ima jasnu misiju: edukacija, inspiracija i poticanje na aktivnosti svih osoba koje boluju od dijabetesa.

Najznačajnijem sportskom događaju godine nazočili su učenici: Davor Španović, Boris Čolović, Ana-Marija Balentić, Kristina Brinclik, Andrijana Ferić, Josipa Mićan, Lorena Zdravčević, Vlatka Andrić, Livija Markulinčić, Ivona Zrakić, Loredana Kolar, Magdalena Puškarić, Marija Bojčić, Emilija Buljan, Dora Bajramović i Ana Vugrinec, te nastavnici strukovno teorijskih predmeta: Ljiljana Eršek, Sanja Dravinski i Viktorija Ežbegović.

Davor Španović, 4.s2