Fizio Five - Dan škole

Autor: Vesna Suvala, 25. 4. 2016.

Dan Medicinske škole Osijek ove smo godine obilježili 8. travnja. Pod dirigentskom palicom profesorica Marček, Marinić i Crnković, nastao je projekt Fizio Five u kojemu su sudjelovali učenici i djelatnici naše škole te učenici 3.ft razreda koji su pomogli u ostvarivanju zamišljenog plana. Aktivnosti koje su se provodile u Fizio Five-u sadržavao je poligon koji se sastojao od pet punktova. Svaki punkt imao je svoje ime i aktivnost koja se na njemu morala izvršiti.

Cilj je bio da se u što kraćem vremenu prijeđe cijeli poligon te da se svaka zadana aktivnost na punktu pravilno odradi, što su pratila budna oka učenika 3.ft.. Aktivnosti su se izvodile pomoću fizioterapijskih pomagala kao što su utezi, elastične trake, strunjače, lopte, štake, uže, vijače. Između 5 punktova postavljene su dodatne barijere koje su se morala savladati da bi se došlo do sljedećeg punkta kako bi prolaženje poligona bilo još zanimljivije i napetije. Cilj ove aktivnosti bio je upoznavanje učenika s razigranom stranom fizioterapije, upotrebom fizioterapijskih pomagala i u drugačije svrhe osim one prilikom liječenja već oboljelih osoba te također povećanje spretnosti, kreativnosti, stvaralaštva i interesa za struku svih sudionika. Cijeli poligon je bio natjecateljskog duha, pa su najuspješniji i najspretniji bili i slatko nagrađeni, a to su učenice 3. ft razreda Maria Kunštek (1. mjesto), Sara Cerovečki (2. mjesto) i učenica 1.ft razreda Kristina Dobi (3. mjesto). Dan je prošao zabavno i edukativno, te sa željom da se što prije ponovi u istoj atmosferi.

Sara Cerovečki, 3ft.

Fotografije pogledajte u našoj Foto - Galeriji!