Valentinovski ples

Autor: Vesna Suvala, 23. 2. 2017.

I ove je godine, dan uoči Valentinova, školska dvorana u susjednoj nam Ruđerici bila najrasplesanije mjesto u gradu. Zašto? Održavala se četvrta Valentinovska zabava u organizaciji dvije prijateljske škole za sve naše učenike, rasplesane, raspjevane, zaljubljene i one koji će to tek postati. U pratnji profesora, umjesto u klupe, rijeka učenika slila se u dvoranu čekajući početak plesa. U romantičnu atmosferu uvele su ih i ljubavne poruke osmišljene u vrijednoj Kupidovoj (prof. Pilj Tomić) radionici.

Bina je postavljena, tonska proba odrađena, popis pjesama spreman, frizure na mjestu, ples je mogao početi. Prvi su se na scenu popeli medicinari, bend „Pacjenti“ koji je baš na prošlogodišnjem plesu imao svoj prvi nastup. U malo izmjenjenom sastavu, na pozornicu su se popeli Vedran Vidaković, 3.s2 (gitara i vokal), Stella Malinović, 3.s2 (vokal), Lea Kapša, 2.ft (klavijature) te Florijan Hajba, 2.dt (gitara), potpomognuti profesorima- Dinko Pleša (gitara) te Mirna Ilakovac (vokal) i u romantičnom tonu započeli feštu. Bilo je vriskova, pjevanja u glas, posvećenih pjesama i puno odličnih vibracija i osjećaja i na pozornici i kad smo sišli s nje.

Nakon nas, nastupio je bend Tehnološke škole „Svatko svoje zna“, koji je zauzeo skoro cijelu pozornicu jer broji preko 10 članova. Pjevalo se i plesalo glasno i veselo. Za kraj su s nekoliko vječnih hitova nastupili i tamburaši Ruđerice. U tako dobroj atmosferi, društvo se jedva rastalo. A oni zaduženi za organizaciju ove zajedničke zabave već su počeli smišljati što i kako nagodinu, kada se bude održavao peti, jubilarni ples.

Do tada, uživajte u slikama koje možete pronaći u Foto- galeriji. Svi oni koji osim slika žele imati i video uspomenu na ovaj događaj i svojima doma (i još mnogima u budućnosti) pokazivati svoje plesno umijeće, moći će kupiti DVD po cijeni od 20kn, koji su vrijedno snimili i montirali naši prijatelji iz Zadruge koja djeluje pri Centru za odgoj i obrazovanje Ivan Štark.