Večer stvaralaštva

Autor: Vesna Suvala, 20. 12. 2017.

„Lijepo je što postojiš!“

Večer stvaralaštva učenika Medicinske škole Osijek „Lijepo je što postojiš!“ održana je 12. prosinca 2017. za sve učenike, nastavnike i umirovljene profesore. Cilj je Večeri stvaralaštva prepoznati i prihvatiti različitost, jedinstvenost, neponovljivost i originalnost kreativnih učenika koji su željeli odvojili svoje vrijeme i predstaviti svoje talente. Veliki je broj kreativnih učenika naše škole, ali na prvoj Večeri stvaralaštva nastupili su najhrabriji uz poticaj i podršku mentorica Adrijane Lovrinčević, vjeroučiteljice, Inez Brataljenović, prof. i Alte Pavin Banović, knjižničarke.

Školski band Pacjenti, koji djeluje već treću školsku godinu uz mentorstvo psihologinje Mirne Ilakovac, otvorili su Večer stvaralaštva s autorskim pjesama Samo to banda Asteroidi i Tajne autora Vedrana Vidakovića, učenika 4.s2 razreda i na kraju Večeri su izveli pjesmu Parnoga valjka, Jesen u meni. Školski band djeluje u sastavu: Vedran Vidaković, gitara i vokal, Stellla Malinović, gitara i vokal, Lea Kapša, klavijature i vokal, Mirta Bjelica, bas gitara i Florijan Hajba, gitara i vokal.

Nekoliko je učenika pročitalo svoje pjesme: Anita Anđić, učenica 4. f razreda, Jedan zagrljaj, jedna prilika i Tišina; Dominik Bogojević, učenik 5.s1 razreda, Ako, Slika i Rastanak; Dea Predrijevac, učenica 5.s3 razreda, Domovina, Majka i Budi svoj te je otpjevala pjesmu Mie Dimšić, Život nije siv; Lucija Piskać, učenica 4. f razreda, Zašto me boliš; Alma Bešlagić, učenica 4.s3 razreda, Možda i Nakon svega; Sara Tolić, učenica 2.s2 razreda, Zora i Umjetnost.

Glazbene vještine predstavili su: Petra Knežević, učenica 1. dt razreda, otpjevala je acapella pjesmu Hallelujah; Loren Trstenjak, učenik 1.g razreda, pjesmu Heathens prikazao je u znakovnom jeziku; Alina Boris i Matej Tibor, učenici 2. g razreda su u duetu otpjevali pjesmu Nine Badrić, Nebo.

U staklenom zidu postavljena je izložba umjetničkih radova naših učenika. Likovna djela su pripremili: Nika Tobijas, 1.g, Ivan Maletić i Bojana Mitrović, 2.f, Ivana Žulj, 2.g i Barbara Andrić, 3.dt. Također su svoje fotografije predstavili samo neki od članova brojnoga Foto kluba Pixeli: Emma Kaladić, 1.ft, Ana Brdar, 1.g, Ivana Simić, 2.s2, Ljiljana Vidić, 4.s1, Monika Feher, 4.l i Matej Jurković, 5.s1.

Na stolovima su svoje štrikane i heklane radove predstavile učenice 3.dt razreda Anamaria Nikić i Anamaria Tot. A kreativna skupina „Vez“ uz mentorstvo profesorice Inez Brataljenović izložili su vezene čestitke: Milana Dragić, Zorana Ušćebrka, Nevena Carević, Ines Kolundžić, Arijana Jergić, Daliborka Lacmanović, Dejana Živanović, Tamara Klajić, Bojana Mitrović, Tamara Serdar, Maja Čugalj, Bojana Vranješ, Ana Zetović i Nikolina Kusturić.

Voditeljice Večeri stvaralaštva bile su učenice 4.s3 razreda, ljubiteljice knjige i čitanja, Nikolina Mamlić i Monika Balikić.

Alta Pavin Banović, školska knjižničarka

« Ožujak 2024 »