FESTIVAL PRAVA DJECE

Autor: Vesna Suvala, 5. 11. 2018.

Medicinari su, dolaskom 300 učenika i njihovih razrednika na projekcije filmova koje su stvorili mladi iz Hrvatske i inozemstva, proslavili deseti rođendan festivala koji promiče dječja prava i stvaralaštvo. Festival organizira Udruga za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator, UNICEF Hrvatska , Ured pravobraniteljice za djecu, kinoprikazivač Blitz Cinestar i Hrvatski filmski savez.

Dana 17. listopada 2018., nakon trećeg sata, cijela jutarnja smjena zamijenila je svoje učionice kinom u šoping centru Portanova. Prikazano je 13 filmova, 8 iz Hrvatske i 5 stranih, tematski prilagođenih srednjoškolcima, sve su projekcije bile prilagođene djeci/mladima s oštećenjima vida ili sluha.  Učenicima se najviše svidio film mladih bosanskih filmaša Džudžaniganga, vjerojatno zbog posebne vrste životnog optimizma i humora. Njihovi razrednici izdvojili su kao jako zanimljiv film Kako si?, animirani film o pitanju koje se u današnje vrijeme koristi bez ikakvog smisla, radi reda. Film govori o osamljenosti i otuđenosti djece i odraslih. U povratnom razgovoru na satu razredne zajednice analizirani su filmovi i njihove poruke, raspravljalo se o filmskim pričama i tehnikama u pojedinim radovima, učenici su se vrlo povoljno izrazili o ovakvom načinu obrazovanja. Ovo je bila jedna od  brojnih aktivnosti kojima se nastoji njegovati medijska pismenost u Medicinskoj školi Osijek.

Đurđica Radić, prof.

« Studeni 2018 »

20.11.2018. 16:00
Akcija "Otkrij rano" u srijedu
Povodom obilježavenja Svjetskog dana kronične opstruktivne plućne bolesti (KOPB) u srijedu će na zagrebačkom Cvjetnom trgu od 10 do 13 sati biti održana javnozdravstvena akcija "Otkrij rano".

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr