ZAMIJENIMO PLASTIČNE VREĆICE EKOLOŠKI PRIHVATLJIVIMA!

Autor: Vesna Suvala, 23. 11. 2018.

U ovom tjednu (19.-25.11.2018.) obilježavamo važnost korištenja papirnatih ili platnenih (ili ekološki kompostabilnih plastičnih vrećica) kako bi smanjili onečišćenje okoliša. Korištenjem i nepravilnim odlaganjem plastičnih vrećica uništavamo ekosusav zbog problema njihove duge razgradnje (tj. stotinama godina zagađuju mora, tlo i pitku vodu te ubijaju morske i kopnene životinje).

Kako bi osvijestili ljude o tom problemu, učenici :1.F.-Ana Vučković, Bojan Potvorski, Anja Podunavac, Mila Kovačević, Anamarija Perić, Lea Mandić, Lara Drmišek, Anita Nikolić, Sanela Vojvodić, Benjamin Crnčan i 3.G.- Elena Knežević (crtala eko plakate), Alina Boris, Miloš Banović su u suradnji s profesoricom Snježanom Tomljenović  posjetili su  Trg Ante Starčevića, osječku  tržnicu te još neke lokacije u Osijeku. Dijelili su letke te su uz dobru volju prolaznika zamijenili njihove plastične vrećice papirnatima. Plastične vrećice koje su sakupili bit će poslane u reciklažni centar “Zeleni otok” za pravilno zbrinjavanje plastike. Hvala svima koji su pomogli i sudjelovali u našoj eko akciji (doniranje papirnatih vrećica i bedževa).  ČISTIJA PRIRODA – ČOVJEKU ZDRAVIJI OKOLIŠ!

PROF. SNJEŽANA TOMLJENOVIĆ

« Prosinac 2018 »

KARTA - KAKO DO NAS

13.12.2018. 16:00
Rizik za rak zbog pretilosti
Stručnjaci okupljeni u American Cancer Society su izračunali kako je višak kilograma odgovoran za 4% svih slučajeva raka, objavio je Cancer Journal for Clinicians.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr