ZAMIJENIMO PLASTIČNE VREĆICE EKOLOŠKI PRIHVATLJIVIMA!

Autor: Vesna Suvala, 23. 11. 2018.

U ovom tjednu (19.-25.11.2018.) obilježavamo važnost korištenja papirnatih ili platnenih (ili ekološki kompostabilnih plastičnih vrećica) kako bi smanjili onečišćenje okoliša. Korištenjem i nepravilnim odlaganjem plastičnih vrećica uništavamo ekosusav zbog problema njihove duge razgradnje (tj. stotinama godina zagađuju mora, tlo i pitku vodu te ubijaju morske i kopnene životinje).

Kako bi osvijestili ljude o tom problemu, učenici :1.F.-Ana Vučković, Bojan Potvorski, Anja Podunavac, Mila Kovačević, Anamarija Perić, Lea Mandić, Lara Drmišek, Anita Nikolić, Sanela Vojvodić, Benjamin Crnčan i 3.G.- Elena Knežević (crtala eko plakate), Alina Boris, Miloš Banović su u suradnji s profesoricom Snježanom Tomljenović  posjetili su  Trg Ante Starčevića, osječku  tržnicu te još neke lokacije u Osijeku. Dijelili su letke te su uz dobru volju prolaznika zamijenili njihove plastične vrećice papirnatima. Plastične vrećice koje su sakupili bit će poslane u reciklažni centar “Zeleni otok” za pravilno zbrinjavanje plastike. Hvala svima koji su pomogli i sudjelovali u našoj eko akciji (doniranje papirnatih vrećica i bedževa).  ČISTIJA PRIRODA – ČOVJEKU ZDRAVIJI OKOLIŠ!

PROF. SNJEŽANA TOMLJENOVIĆ

« Studeni 2019 »

KARTA - KAKO DO NAS

13.11.2019. 16:00
Marihuana povezana s moždanim udarom
Osobama koje često konzumiraju marihuanu prijeti više nego dvostruko veći rizik za moždani udar, utvrđeno je u istraživanju provedenom u SAD na George Mason University.

08.10.2019. 13:10
Odabrano je 20 škola za sudjelovanje u projektu LORA!
Me?‘u prvim aktivnostima projekta „LORA - laboratorij održivog razvoja" okupljanje je škola koje ?‡e sudjelovati u edukativnim aktivnostima. 28. kolovoza 2019. poslali smo stoga poziv osnovnim školama za sudjelovanje u projektu. Poziv je bio otvoren do 20. rujna 2019., a prijavilo se čak 77 osnovnih škola iz svih krajeva Hrvatske, zbog čega smo iznimno ponosni!

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr