AKCIJA "DOBRO JE ČINITI DOBRO" – I TO JE BOŽIĆ

Autor: Vesna Suvala, 10. 1. 2015.

Dana 17. prosinca 2014. učenici Medicinske škole Osijek posjetili su Azil - sklonište za napuštene pse udruge „Pobjede“ u Nemetinu. U akciji „Dobro je činiti dobro“ učenici naše škole skupljali su dobrovoljne novčane priloge uz pomoć kojih smo kupili donaciju hrane za napuštene pse koji, nažalost, svoje domove čekaju u Azilu. Prikupljeno je 758 kn čiji smo cjelokupan iznos potrošili na kupnju hrane za štence i konzerve.

Dvadesetak naših učenika prvih i drugih razreda uz pratnju prof. Feher Belaj i prof. Tutnjević predali su donaciju volonerima udruge.

Dolaskom u Azil volonterke su nas upoznale s radom Azila, problemima i planovima u 2015. godini. Nakon toga je uslijedilo razgledavanje Azila, upoznavanje i druženje s njegovim „stanovnicima“.

Zatim su učenici krenuli u šetnju s dvadesetak četveronožnih stanovnika Azila, koje su poveli kroz obližnju šumu do rijeke Drave. Psima koji svoje dane provode u boksevima ove šetnje su neprocjenjiva radost. Ali ne samo njima. Našim učenicima osmijeh nije silazio s lica. Iako je vrijeme bilo tmurno, toga dana naša srca ispunila je vedrina. Psi su bili razigrani, željni pažnje, dodira i dugo iščekivane šetnje. Proveli smo u Azilu oko dva sata šećući pse i igrajući se s njima. Bilo je to jedno lijepo i pozitivno iskustvo, a naši učenici još jednom su pokazali svoju plemenitost i volonterski duh. Mnogi od njih izrazili su želju ponovnog dolaska i druženja s psima, a psi se potajno nadaju i pokojem udomljenju. Jer udomljenjem psa iz Azila spašavate dva života: život psa kojem ste pružili dom i ljubav te život napuštenog psa kojem se oslobodilo mjesto u Azilu.

Hvala svima koji su sudjelovali u akciji.

Kako je izgledao posjet Azilu pogldajte u Foto-galeriji.