DRAGA DJECO: „PRAVILNIM PRANJEM RUKU I ZDRAVOM PREHRANOM DO ZDRAVLJA“

Autor: Vesna Suvala, 21. 4. 2015.

U osječkom dječjem vrtiću „Heidi“, dana 15. i 16. travnja 2015. godine, održane su dvije zdravstveno odgojne aktivnosti/radionice za djecu pod nazivom:„Pravilno pranje ruku za očuvanje zdravlja˝ i „Zdravom prehranom do zdravlja“. Aktivnosti su pripremili i provodili učenici 5s2 i 5s3 razreda Medicinske škole Osijek i nastavnik Robert Lovrić, mag.med.techn.

U aktivnostima su sudjelovala djeca starije mješovite skupine dječjeg vrtića „Heidi“ s ravnateljicom Hajdi Bosanac, te učenici prvoga A i prvoga B razreda osječke Osnovne škole „August Šenoa“, sa učiteljicama Anom Sušić i Sandom Lukenda.

Ciljevi aktivnosti „Pravilno pranje ruku za očuvanje zdravlja˝ bili su podučiti djecu o pozitivnom utjecaju pravilnog pranja ruku i mogućim posljedicama nepravilnoga pranja ruku na ljudsko zdravlje. Djeca su kroz njima prilagođeno predavanje i demonstracije učili i uvježbavali postupke pravilnog pranja ruku, nakon čega su nagrađeni prigodnim poklonima. Autori radionice su, učenici 5s3 razreda (Ema Ćosić, Antonija Davidović, Tea Gregorović, Dino Juka, Nataša Kerezović, Andrea Koprivnjak, Ivana Korenički, Ema Lovrić, Sara Kralj i Filip Šeparac).

Ciljevi aktivnosti „Zdravom prehranom do zdravlja˝ bili su podučiti djecu pozitivnom utjecaju kvalitetne hrane i prehrambenih navika, te mogućim posljedicama nepravilne prehrane na ljudsko zdravlje. Djeca su nakon edukativnog predavanja razvrstavali namirnice hrane prema vrsti i ulagali ih u odgovarajuće dijelove „Piramide zdrave prehrane“, koju su izradili učenici autori radionice. Djeca su potom nagrađena voćnom salatom koju su također pripremili učenici. Autori radionice su učenici 5s2 razreda (Dorotea Bajs, Josipa Grašić, Nikolina Jurilj, Marta Jurković, Vanja Kostolanović, Irena Kusturić, Matej Marić, Marina Nikić, Dino Predrijevac i Josip Zeko).

« Ožujak 2024 »