SVEČANO OTVORENJE NOVOGA DIJELA MEDICINSKE ŠKOLE OSIJEK

Autor: Vesna Suvala, 7. 11. 2015.

U četvrtak, 5. studenoga 2015., otvoren je novi prostor Medicinske škole Osijek. Ovom dogradnjom, započetom 7. studenog 2012. naša je škola znatno povećala svoju površinu. Medicinska je škola s radom započela davne 1947. i nekoliko je puta mijenjala adrese, a od 1992. djeluje na današnjoj adresi, Vukovarska 209. I u dosadašnjim skučenim uvjetima učenici i djelatnici ostvarivali su vrlo zapažene rezultate, kako u struci tako i u brojnim izvannastavnim aktivnostima, a novi će prostor zasigurno omogućiti još bolje materijalne uvjete. U novom se dijelu nalazi 8 novih učionica za teorijsku nastavu i 4 nova kabineta za izvođenje praktične nastave iz predmeta Zdravstvena njega. U  tom se dijelu nalazi i nova školska knjižnica, kabineti za djelatnike i manja konferencijska sala.

Program je započeo riječima ravnateljice Renate Gal, ona je izrazila zadovoljstvo što će 610 učenika škole imati u budućnosti mogućnost školovanja u vrhunskim uvjetima. Uslijedio je kratak govor zamjenika gradonačelnika, gospodina Denisa Ambruša, koji je istaknuo važnost investicija ovakve vrste, pohvalio izvedbu i poželio učenicima i djelatnicima puno uspjeha u radu u novim prostorima škole. Zatim se nazočnima obratio župan Osječko-baranjske županije, gospodin Vladimir Šišljagić. Pohvalio je kvalitetu obrazovanja zdravstvenih djelatnika koji su se obrazovali u Medicinskoj školi Osijek, istaknuo dugu tradiciju škole i njenu važnost u životu grada Osijeka.

Uslijedio je kratak svečani program koji su učenici i djelatnici škole naslovili: „Mi živimo našu školu“. Voditelji programa bili su tajnik škole Stjepko Kasač i profesorica Elena Džojić. Nekoliko je djelatnica pjevalo s učenicima u zboru, a zboraše su pripremile mlade psihologinje Iva Dimitrijević i Mirna Ilakovac. Folkloraši su izveli veseli splet slavonskih plesova, među njima je, što nam je jako drago, bio i domar Ivica Valentić. Folkloraše je uvježbala Maja Uremović, donedavno učenica naše škole. Prikazan je i kratak promotivni film, rad filmske družine Almodovarci. Mentorica filmašima je profesorica Đurđica Radić. Učenica  Ana-Marija Japelj izvela je pjesmu Vesne Parun „ Zrnce ganuća“, a Mihovil Pavlić pjesmu Tina Ujevića „ Svakidašnja jadikovka“. Mentorica recitatorima u školi je profesorica Vesna Kasač. U programu smo željeli pokazati naše zajedništvo. Škola nisu zidovi, škola su ljudi. I oni koji se u njoj obrazuju, i koji ih obrazuju. I tete koje ju čiste. I domar. I tajnik. I roditelji. Svi koji doprinose da školski život bude tako šaren i bogat. Posebno nam je drago što su se brojni umirovljenici odazvali današnjem svečanom trenutku, lijepo je bilo vidjeti Pavu Drenjančevića, Đurđicu Marov, Maricu Zdravčević, Moniku Šimek, Nadu Prlić, Dragutina Podrazu, Katicu Smažil. Oni su gradili povijest naše škole.

Simboličnim zvonom novi je dio otvorio župan Osječko-baranjske županije, gospodin Vladimir Šišljagić, zatim je uslijedila posveta župnika Ivana Jurića. Gosti su, nakon veselog i rasplesanog programa,  prošetali prostorima novog školskog dijela.

Nakon svečanog programa i razgledanja vještina učenika na trećam katu, uslijedilo je druženje i razgovor. I planovi za neke nove projekte. Zidati se može opekom i betonom, ali i maštom i snovima.

Fotografije sa svečanog otvorenja pogledajte u našoj  Foto-galeriji.

Đurđica Radić