MJESEC HRVATSKE KNJIGE 15. 10. - 15. 11. 2015.

Autor: Vesna Suvala, 25. 11. 2015.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro. Obilježava se od 15. listopada do 15. studenoga s temom koja prati odluku Opće skupštine UN-a. 2015. godinu su proglasili Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.

Medicinska škola Osijek obilježila je Mjesec hrvatske knjige s nekoliko aktivnosti:

- učenicima je ponuđeno sudjelovanje u organiziranome on-line natjecanju za mlade čitatelje Nacionalni kviz za poticanje čitanja s temom Putovanja do znanja

- članovi Čitateljskoga kluba sudjelovali su na predavanju dr. sc. Ivice Kelama s temom GMO koje je održano 29. listopada u GISKO-u

- 5. studenoga svečano je otvoren novo izgrađeni prostor Medicinske škole Osijek u kojemu je i školska knjižnica dobila svoj novi prostor u koji se preseljavala u etapama

- 13. studenoga posjetili smo Interliber, 38. međunarodni sajam knjiga i učila koji se održavao od 10. do 15. studenoga na Zagrebačkom Velesajmu u paviljonima 5 i 6. Naših stotinu učenika i devetero profesora: Mirna Faktor, Marina Pilj Tomić, Đurđica Radić, Nada Tomas Grujić, Mirela Grubišić, Josipa Peko Lončar, Zoran Škrinjarić, Branimir Lončarić, Mirna Ilakovac i voditeljica Alta Pavin Banović imali su priliku obići raskošne štandove naših i stranih nakladnika te prisustvovati okruglom stolu u paviljonu 6. U sklopu Zagrebačkog Velesajma također smo imali priliku posjetiti sajam Reboot InfoGamer 2015. gdje su predstavljene najnovije videoigre, developeri, publisheri, gaming hardveri, analogne igre gdje su održani veliki regionalni gaming turniri. Također u Kineskom paviljonu profesori su posjetili izložbu Leonarda da Vincia.

- u prostoru naše škole članovi Čitateljskoga kluba postavili su pano s prigodnim porukama čitanja uz mentorstvo školske knjižničarke Alte Pavin Banović.

Alta Pavin Banović, školska knjižničarka