VJEROVALI ILI NE!

Autor: Vesna Suvala, 3. 12. 2015.

Danas je neobičan dan.

Na današnji dan prije četrdeset godina u školi se zaposlila jedna mlada žena. Ime joj je Anica, ona je spremačica. No, ne bilo kakva.

Prije 40 godina započeo je radni vijek naše tete Trce. Molimo sve učenike i djelatnike da joj čestitaju, slobodno je zagrlite i izljubite. Jer: nije bilo lako čistiti za svima nama, nije bilo lako ustajati ranom zorom i pripremiti učionice, nije bilo lako ribati sanitarne čvorove i prati podove, nije bilo lako čistiti snijeg ispred škole i verati se po prozorima da bismo imali blistav pogled kroz njih. Nije bilo lako svakoga veselo pozdraviti, kuhati kave, porazgovarati sa svima kojima je razgovor potreban, tješiti i savjetovati. Sve je to ona radila. I to uvijek veselo, bez živciranja i galame. Ona je dokaz da nema malih i velikih poslova, da je pozitivna energija ono što ljudi vole, a nju svi vole. I djeca i odrasli. Zanimljiva i energična, pokazala je to i u dokumentarcu koji smo o njoj snimili. Svijet bi bio vedrije mjesto da je više Trca u njemu. Ljudi su veliki ne po školi, obrazovanju, novcu i bogatstvu koje imaju, ljudi su veliki po tome koliko vole druge ljude. Teta Trca je po tom jako velika. Najveća.

Draga Trco, sretan Vam današnji dan. Želimo da nam još dugo čistite školu. I kuhate najbolje kave na svijetu!

Sve smo zabilježili fotografijama koje možete pogledati u našoj Foto-galeriji!

« Ožujak 2024 »