Advent u našoj školi

Autor: Vesna Suvala, 8. 12. 2015.

Miris borovih grančica, toplina vatre kamina (hmmm smiley), mekane dekice, slikovita priča o Isusovom rođenju, hrskavi keksići, tajnovite božićne jaslice i čaroban ugođaj lampica. Sve nas je to dočekalo u predvorju škole početkom adventskog razdoblja. Za to su zaslužni učenici naše škole koji su marljivo pratili upute nastavnice Ane Azenić, Vesne Albreht - Mihaljević i Adrijane Lovrinčević.

Učenici 3.dt razreda su napravili ukrase za bor. Priču o Isusovom rođenju su naslikale učenice 1.s1 razreda Valentina Grigić (Navještenje Isusova rođenja) i Anamari Oršolić (Susret Marije i Elizabete), učenici 1.dt razreda Florijan Hajba (Isus u Hramu) i Dora Čurčić (Isusovo krštenje), učenice 2.s1 razreda Marija Lukač (Anđeo se javlja u snu Josipu), Ana Turšćak (Odlazak na popis stanovništva) i Magdalena Župan (Poklon pastira), učenica 2.l razreda Anamaria Nemet (Prikazanje Isusovo) te učenica 4.f razreda Stella Kolovica (Tri mudraca).

Za gradnju kamina, pod vodstvom nastavnice Ane Azenić, zaslužni su građevinski majstori Milan Nikolić, Bojan Drezgić te David Vukosavljević, za postavljanje božićnog drvca i jaslica nastavnice Vesna Albreht - Mihaljević i Adrijana Lovrinčević te za stvaranje božićnog ugođaja izradom detalja i ukrasa zaslužne su učenice Jelena Cetina, Marija Bojčić te Stela Malinović, ali i oni učenici koji su sa zanimanjem prišli i skratili vrijeme do autobusa ili vlaka.

Želja nam je bila uvesti učenike i sve zaposlenike škole u blagdansko ozračje i raspoloženje, ne zaboravljajući pravi smisao Božića: Isusovo rođenje, zajedništvo s obitelji i prijateljima, druženje, darivanje sebe drugima.

Zbog toga, ne zaboravite uveseliti nekoga ovog Božica, ne samo poklonima, već dobrim djelima, svojom prisutnošću i vremenom!

Fotografije našeg Božićnog kutka pogledajte u Foto-Galeriji.