BRAVO ZA NAŠE FILMAŠE!

Autor: Vesna Suvala, 14. 12. 2015.

Prošli je mjesec srednjoškolski filmski svijet u Lijepoj Našoj bio usredotočen na veliki natječaj „Želim drugačije“. Cilj je bio snimanjem video radova posvijestiti srednjoškolce o štetnosti mita i korupcije, o njegovoj sveprisutnosti u svim vidovima društvene zbilje, o pogubnim posljedicama za razvoj društva u cjelini. A sve započinje varanjem na testovima u školi, prepisivanjem tuđih lektira, krađom tuđih misli. Natječaj je organiziralo Veleposlanstvo SAD-a u Hrvatskoj. Pristiglo je pedesetak radova, zanimanje je bilo izuzetno veliko, to je očit dokaz da mladi prepoznaju najveći problem naše društvene zajednice.

Izuzetno smo sretni što su, u tako velikoj konkurenciji, pobjednici natječaja TIN OSTROŠIĆ i VANJA MILETIĆ iz Medicinske škole Osijek. Dečki su snimili angažirani spot kojim ukazuju na neke oblike koruptivnih radnji u školstvu, zdravstvu, pri zaposlenju, u politici. Duhovito i razigrano, veselo i mladenački. Dečki, svaka čast! Čestitamo.

Đurđica Radić