Predstavljanje škole - projekt ''Živa knjižnica''

Autor: Vesna Suvala, 18. 5. 2016.

U petak 6. svibnja 2016. godine posjetili smo CISOK- Centar za savjetovanje i informiranje o karijeri, kako bismo predstavili sve čari naše škole budućim srednjoškolcima. Projekt „Živa knjižnica“ osmišljen je prošle godine, kako bi kroz razgovor s učenicima srednjih škola učenici osmog razreda uspješnije donijeli odluku o nastavku svog obrazovanja.

Kao medicinska sestra i tehničar opće njege davali smo sve potrebne informacije znatiželjnim osmašima. Uz nas su bili i naše kolege farmaceuti- Tomislava Banožić i Lucija Piskać, 2.F i gimnazijalci Klara Jurišić, Marin Lasić, Igor Vuksanić i Paula Žeravica, 1.G. Učenici su nas ispitivali sve što ih zanima u vezi naše škole i smjera. Postavljali su razna pitanja što se tiče atmosfere u školi i odnosa nastavnika prema učenicima, vježbi u bolnici, predmeta i zahtjevnosti škole po pitanju učenja. Također smo im napomenuli jedan bitan detalj, a to je ''klizni raspored'', specifičnost naše škole. Mislili smo da bi im to bila bitna informacija kao što je i nama bila kada smo upisali ovu školu. Od svega, osmaše je najviše zanimalo pitanje ekskurzija u našoj školi te koliko je teška kemija. Davali smo iskrene odgovore i ohrabrivali ih da upišu našu školu s obzirom na to da smo mi vrlo zadovoljni, a sigurni smo da bi i oni bili. Nadamo se da smo doprinijeli donošenju jedne tako važne odluke kao što je upisivanje srednje škole.

U poslijepodnevnim satima, zainteresiranim roditeljima budućih srednjoškolaca, program Zdravstvene gimnazije predstavile su pedagoginja Nada Grujić Tomas i psihologinja Mirna Ilakovac.

Mia Haršanji i Dorijan Galunić 3.s1