Dan otvorenih vrata Medicinske škole Osijek

Autor: Vesna Suvala, 11. 3. 2017.

Naša se škola priključila inicijativi Europske komisije i sudjelovala u 1. Europskom tjednu strukovnog obrazovanja (5.-9.prosinca 2016.) koji je obilježen konferencijom u Bruxellesu te mnogobrojnim aktivnostima u svim zemljama članicama Europske Unije.

Pod nazivom See Our Skills: Medical Careers Chek-Up/Saznaj Ovdje Sve: Vještine medicinara na pregledu u školi su organizirane demonstracije vještina naših učenika stečenih tijekom dosadašnjeg strukovnog obrazovanja u zanimanjima dentalni tehničar/tehničarka, fizioterapeutski tehničar/tehničarka te medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege.

Aktivnosti su bile namijenjene učenicima osmih razreda osnovnih škola naše Županije, kao i njihovim roditeljima te nastavnicima. Učenici osnovnih škola obišli su školu, pogledali demonstracije naših učenika, sami sudjelovali u nekim vježbama te dobili sve informacije koje su ih o našoj školi zanimale.

Sudjelovao je cijeli 4. FT razred s mentoricama Ivanom Marček, Željkom Marinić te Martinom Petranović; učenici su demonstrirali vještine iz područja kineziterapije, fizikalne terapije i masaže. Jedan dio učenika 4.FT razreda bio je zadužen za organizacijski dio ovog događaja, bili su vodiči po školi našim gostima.

Kroz kabinete zdravstvene njege učenike su proveli i demonstrirali svoja znanja i vještine učenici četvrtih razreda smjer medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege.

U kabinetu Dječje njege učenice 4.s1: Lucija Andračić, Laura Anić, Ema Marković te Maja Kopić i Mia Viljanac, 4.s2, pod vodstvom mentorice Sanje Dravinski.

U kabinetu Kirurške njege bili su učenici Ines Plećko, Laredo Kunce, Matea Pernar te Ivona Kezić iz 4.s2 pod vodstvom mentorica Ane Marije Buljević te Mateje Hideg.

U kabinetu Opće njege učenici Dominik Bogojević, Ana Jasnić, Lea Antolović te Lora Galić iz 4.s1 razreda s mentoricama Martinom Tot i Zdenkom Omrčen.

U kabinetu Hitnih medicinskih postupaka učenici 4.s3 razreda: Lorena Tomašević, Bojan Drezgić, David Vukosavljević te Vanja Martinović s mentorom Markom Macekovićem.

U Zubotehničkom laboratoriju učenici 4.DT Nemanja Dir, Tena Tomić, Marina Crnogaj, Denis Vodenik, Petar Bošković, Patricija Vukić, Bojan Vukosavljević, Kristina Bilić i Tea Đukić prikazali su različite postupke pripreme, modeliranja i izrade zuba, u čemu ih je pripremala nastavnica struke Vesna Albreht Mihaljević.

Nasmiješena lica koja su dočekivala učenike, bilježila iz kojih su škola te provodila evaluaciju događaja su Lorna Sušić i Klara Jurišić iz 2.G razreda.

Škola je bila prepuna učenika osnovnih škola koji su sa smiješkom izlazili iz kabineta, nakon što su vidjeli što se u našoj školi radi, pričali s našim učenicima te dobili odgovore na pitanja koja su ih zanimala i koji im mogu pomoći pri odabiru srednje škole.

Hvala svim učenicima naše škole koji su pomogli pri organizaciji, vješto prikazali sve što znaju, bili nasmijani, raspoloženi i otvoreni podijeliti svoja znanja, vještine i iskustva mlađima, radili gotovo bez pauze te tako pokazali ono najbolje od sebe!

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji!

Mirna Ilakovac, psihologinja

« Ožujak 2024 »