> Raspored

08. rujna 2014.

« Rujan 2014 »

21.09.2014. 04:00
SAD: Pod utjecajem marihuane na poslu
U anketi provedenoj u SAD je 9,7% od 534 ispitanika izjavilo kako na posao odlazi pod utjecajem marihuane.

15.09.2014. 23:29
Vrijeme uloženo u pripremu hrane utječe na djetetove prehrambene navike
Na ovogodišnjem skupu Društva za istraživanje prehrambenog ponašanja, najistaknutijeg društva za proučavanje svih oblika prehrambenog ponašanja, prezentirano je istraživanje koje ukazuje na povezanost vremena kojeg roditelji provedu pripremaju‡i hranu i odabira hrane djece kada nisu pod roditeljskim nadzorom.

Crvena kronika

Planirane medicinske i ostale humanitarne aktivnosti u 2013./2014.

Blažena Majka Tererzija - zaštitnica Medicinske škole Osijek

Svjetski dan zdravlja - promoviranje zdravih navika

Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan bubrega

Svjetski dan bolesnika

Svjetski dan borbe protiv Aids-a

Mjesec borbe protiv raka

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan moždanog udara

Svjetski dan starijih osoba

Svjetski Dan srca

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr