> Nastava  > Smjerovi
Smjerovi

Planovi i programi obrazovanja u Medicinskoj školi Osijek

Medicinska sestra opće njege/tehničar opće njege

Fizioterapeutski tehničar/tehničarka

Dentalni tehničar/tehničarka

Dentalni asistent/asistentica

Farmaceutski tehničar/tehničarka

Zdravstveno laboratorijski tehničar/tehničarka

« Listopad 2014 »

21.10.2014. 12:00
Novi test za rak jajnika
Belgijski i britanski znanstvenici su razvili novi precizan test za rak jajnika koji omogućuje precizniju dijagnozu različitih tipova i stadija ove bolesti.

21.10.2014. 11:00
Mali ekolozi i ove godine (p)okre‡u Hrvatsku!
Sje‡ate li se našeg prošlogodišnjeg nagradnog natječaja? Trgovački lanac Emmezeta i udruga Bioteka organizirali su nagradni natječaj za osnovne škole "Mali ekolozi - velike nagrade!" u koji se uključilo više od 5000 osnovnoškolaca diljem zemlje! Zbog iznimno velikog odaziva te truda, rada i kreativnosti koje su školarci i njihovi učitelji/ice uložili u eko-projekte, s ovim natječajem nastavljamo i ove godine!

Crvena kronika

Planirane medicinske i ostale humanitarne aktivnosti u 2013./2014.

Blažena Majka Tererzija - zaštitnica Medicinske škole Osijek

Svjetski dan zdravlja - promoviranje zdravih navika

Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan bubrega

Svjetski dan bolesnika

Svjetski dan borbe protiv Aids-a

Mjesec borbe protiv raka

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan moždanog udara

Svjetski dan starijih osoba

Svjetski Dan srca

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr