> Nastava  > Smjerovi
Smjerovi

Planovi i programi obrazovanja u Medicinskoj školi Osijek

Medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege

Fizioterapeutski tehničar/tehničarka

Dentalni tehničar/tehničarka

Dentalni asistent/asistentica

Farmaceutski tehničar/tehničarka

Zdravstveno laboratorijski tehničar/tehničarka

« Srpanj 2015 »

01.07.2015. 12:00
Roditelji trebaju dati dobar primjer djeci
Američka akademija pedijatrije je objavila preporuke u kojima se roditelje poziva da zdravim životnim navikama pruže dobar primjer djeci.

01.07.2015. 08:59
Fosilni ostaci koji su otkrili novu vrstu šišmiša
Na Novom Zelandu su prona‘eni fosilni ostaci nove vrste šišmiša koji je živio prije 16 milijuna godina, a bio je tri puta teži od današnjeg prosječnog šišmiša. Prona‘en je u blizini regije Central Otago na otoku South Island, u sedimentu koji je ostao nakon nestanka jezera Manuherikia, prije 16 do 19 milijuna godina.

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr