Započela provedba dvogodišnjeg europskog projekta „Seksualno nasilje – edukacijski i prevencijski program“

Dana 01. rujna 2018. godine započela je provedba europskog projekta „Seksualno nasilje – edukacijski i prevencijski program“ (engl. „Sexual Violence – Educational and Prevention program“ (SVEP Program)). Nositeljica projekta je Ženska soba, dok su partnerske organizacije na projektu Pravobraniteljica za djecu Republike Hrvatske, Plavi telefon, Gimnazija Bernardina Frankopana Ogulin, Ekonomska i turistička škola Daruvar, Obrtnička škola Osijek, Medicinska škola Osijek, Prehrambeno-tehnološka škola Zagreb i Srednja škola Ivan Švear Ivanić grad. Projekt se provodi u trajanju od dvije godina, a financiran je od strane Europske komisije za područje prevencije i suzbijanja rodno uvjetovanog nasilja i nasilja nad djecom, REC-AG-2017/REC-RDAP-GBV-AG-2017.

Projekt će trajati 24 mjeseca, a provodit će se na cijelom području Republike Hrvatske.

Opći cilj projekta je prevencija seksualnog nasilja nad djecom kroz edukacijske aktivnosti, jačanje kapaciteta i osvještavanje. Specifični ciljevi su: povećati kapacitete relevantnih dionika i stručnjaka/inja u području prevencije seksualnog nasilja nad djecom kroz povećanje razine znanja i jačanje multisektorske suradnje; razviti, implementirati i procijeniti učinak SVEP programa, smanjiti rizik od seksualnog nasilja kod učenika/ca; aktivno uključiti djecu u prevenciju seksualnog nasilja te senzibilizirati i osvijestiti širu javnost o problematici seksualnog nasilja nad djecom.

« Siječanj 2020 »

KARTA - KAKO DO NAS

25.01.2020. 08:00
Novi Odjel laboratorijske dijagnostike u OB Pula
U pulskoj Općoj bolnici je otvoren Odjel laboratorijske dijagnostike, vrijedan 35 milijuna kuna.

29.12.2019. 08:00
Biste li išli u hrvatsku Školu za život?
Kristina Duvnjak, voditeljica programa edukacije Udruge Bioteka, za kraj 2018. donosi pregled i analizu dosadašnjeg stanja Škole za život, eksperimentalnog programa koji se od jeseni 2019. planira uvesti u sve škole u RH. Kako je do ovog programa došlo te na čemu se temeljio njegov dosadašnji razvoj, doznajte u nastavku.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr