Projekt „Vrline znanja – ulaganje u ljude i zajednice“ usmjeren je na jačanje i promociju održivog razvoja i socijalne kohezije kroz jačanje uloge škola i suradnje između različitih dionika u lokalnim zajednicama na području Slavonije i Baranje.
Projektom će se doprinijeti:

• Povećanju društvenog angažmana građana u 5 manjih ruralnih sredina na području Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije kroz:
  • radionice za učenike i edukaciju za nastavnike o volontiranju te postavljanje volonterskih klubova u osnovnim školama (3-5 škola);
  • edukaciju o organiziranju zajednice za predstavnike mladih, udruga i drugih dionika te podrška provedbi lokalnih akcija i inicijativa usmjerenih boljoj kvaliteti života u zajednici.
  • Poboljšanju kompetencija učenika srednjih škola, nastavnika i predstavnika OCD-a, o održivom razvoja kroz:
  • interaktivnu ljetnu školu održivog razvoja za srednjoškolce;
  • „Demo akademiju“, jednogodišnji obrazovni program o demokraciji za nastavnike i predstavnike organizacija civilnog društva.
  • Promociji vrijednosti i načela održivog razvoja kroz kreiranje alata za dugoročnu podršku obrazovanju za održivi razvoj.

U različitim aktivnostima projekta sudjeluju učenici osnovnih (150) i srednjih škola (20-25) te njihovi nastavnici (15-20), mladi i predstavnici OCD-a (50-60) te drugi dionici aktivni u lokalnim sredinama.
Projekt ujedno predstavlja doprinos demokratskoj građanskoj kulturi što na praktičnoj razini znači razvoj zajednice u kojoj pojedinci osjećaju pripadnost zajednici, svjesni su vlastite odgovornosti za njen razvoj te su sposobni iskoristiti resurse zajednice za njen dalji napredak.

Volonterski centar Osijek je nositelj projekta, a partneri su: Zaklada Slagalica, Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, OŠ Antuna Gustava Matoša iz Čačinaca, Medicinska škola Osijek i Grad Osijek.

Projekt financira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske kroz Švicarsko-hrvatski program suradnje, a provodi se u razdoblju od svibnja 2019 do travnja 2021.

« Siječanj 2020 »

KARTA - KAKO DO NAS

25.01.2020. 08:00
Novi Odjel laboratorijske dijagnostike u OB Pula
U pulskoj Općoj bolnici je otvoren Odjel laboratorijske dijagnostike, vrijedan 35 milijuna kuna.

29.12.2019. 08:00
Biste li išli u hrvatsku Školu za život?
Kristina Duvnjak, voditeljica programa edukacije Udruge Bioteka, za kraj 2018. donosi pregled i analizu dosadašnjeg stanja Škole za život, eksperimentalnog programa koji se od jeseni 2019. planira uvesti u sve škole u RH. Kako je do ovog programa došlo te na čemu se temeljio njegov dosadašnji razvoj, doznajte u nastavku.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr