Dani kruha 2023.

Autor: Administrator , 24. 10. 2023.

Sunčan i vedar 18. dan mjeseca listopada u našoj je školi bio u znaku mirisnih peciva, kruhova i kolača koje su u svojim domovima s majkama i bakama pripremili naši učenici.

Košare pune darova žitnih polja izmamile su osmijeh na lice svakome tko je odmah pri ulazu u školu osjetio divan miris popraćen šarolikim prizorom starih predmeta, izvezenih stolnjaka i dijelova nošnji koje su sastavni dio etnografskog bogatstva Slavonije i Baranje.

Učenici su također pripremili bezglutenska peciva, kao i malu kuharicu s receptima za slane kiflice, slane štapiće bez kvasca, integralne slane štapiće bez glutena i kiflice bez glutena. Kuharica također sadrži nekoliko osnovnih informacija o prednostima beskvasnog kruha i prehrani bez glutena.

Najljepši i najvrjedniji dio izložbe je trenutak kada se učenici okupe oko uređenih stolova i sa zahvalnošću, u zajedništvu i dobrom raspoloženju kušaju ove domaće delicije uz smijeh i razgovor. Stvaranje uspomena u danima kruha naša je tradicija i podsjetnik da smo jedni drugima najveće blago.

Učenici su ovu ukusnu, jestivu izložbu pripremili pod mentorstvom svojih profesorica Vesne Kasač, Đurđice Radić, Mirte Gembeš, Marine Pilj Tomić, Ivane Đerđ Dunđerović te nastavnica stručnih predmeta Helene Karačić Šoljić i Ivane Nemet.

Sve forografije pogledajte u našoj foto galeriji.