Aktiv nastavnika društvene skupine predmeta

« Svibanj 2015 »

30.05.2015. 08:00
Utjecaj pretilosti na rak prostate
Pretilost je kod pacijenata s rakom prostate povezana s lošijom prognozom i većim rizikom za smrt, objavili su američki znanstvenici.

26.05.2015. 10:58
Otkrivena karika koja nedostaje u evoluciji kompleksnih stanica!
U studiji objavljenoj u časopisu Nature istraživački tim na čelu sa znanstvenicima sa Sveučilišta Uppsala (Švedska) predstavio je otkri‡e novog mikroba - karike koja je nedostajala u evoluciji kompleksnih stanica.

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr