Aktiv nastavnika društvene skupine predmeta

« Svibanj 2016 »

25.05.2016. 08:00
Kondomi za olimpijce
Organizatori ovogodišnjih Olimpijskih igara u Rio de Janeiru podijelit će čak 450000 kondoma, što je tri puta više nego što je sportašima podijeljeno prije četiri godine u Londonu.

19.05.2016. 13:23
Kampanja o ružnim ribama
Ružno je ono što se trenutačno doga‘a u svim svjetskim morima i oceanima, a to je prekomjerni izlov ribe koji je doveo do toga da se više od 90% ribljih stokova i u Sredozemnom moru prekomjerno lovi ili je ve‡ prelovljeno. Naglašava to svjetska organizacija za zaštitu prirode WWF Adria u kampanji koja se provodi u čak 11 zemalja EU u okviru projekta Fish Forward, a glavni moto kampanje je -"RUŽNO".

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr