Aktiv nastavnika društvene skupine predmeta

« Studeni 2014 »

27.11.2014. 12:00
Rani pubertet povezan s depresijom
Djeca koja rano uđu u pubertet imaju veće izglede za depresiju, objavili su američki znanstvenici s University of Illinois.

16.11.2014. 21:50
35 000 morževa traži čvrsto tlo
Američka Nacionalna oceanska i atmosferska administracija (NOAA) snimila je nevjerojatan prizor na plaži na sjeverozapadu Aljaske. Provode‡i svoj godišnji zračni pregled morskih sisavaca Arktika uočeno je masovno okupljanje morževa. Uzrok ovome je, nažalost, otapanje ledenjaka. Pročitajte više!

Crvena kronika

Planirane medicinske i ostale humanitarne aktivnosti u 2013./2014.

Blažena Majka Tererzija - zaštitnica Medicinske škole Osijek

Svjetski dan zdravlja - promoviranje zdravih navika

Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan bubrega

Svjetski dan bolesnika

Svjetski dan borbe protiv Aids-a

Mjesec borbe protiv raka

Svjetski dan šećerne bolesti

Svjetski dan moždanog udara

Svjetski dan starijih osoba

Svjetski Dan srca

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr