Aktiv nastavnika društvene skupine predmeta

« Srpanj 2015 »

04.07.2015. 08:00
Studija: Gljiva protiv viška kilograma
Gljiva koja se stoljećima koristi u kineskoj medicini se u eksperimentima na životinjama pokazala učinkovitom i u kontroli tjelesne mase.

03.07.2015. 12:40
Završen natječaj Mali ekolozi - pobijedila OŠ Gola!
Završen je natječaj „Mali ekolozi-velike nagrade" u kojem je pobijedio kombinirani odjel 1. i 2. razreda područne škole Gotalovo Osnovne škole Gola. U ovom ekološkom natječaju udruge Bioteka i trgovačkog lanca Emmezeta sudjelovalo je 137 razreda iz osnovnih škola s područja cijele Hrvatske, a bilo je uključeno više od 2500 djece!

Unatoč dokazima da je sreća djelomična određena genima te unatoč istraživanjima koja ukazuju da životne okolnosti imaju manje utjecaja na osjećaj sreće nego mi to mislimo, sreća je uvelike pod utjecajem našeg djelovanja. Slijedi pet stvari koja dokazano povećavaju osjećaj sreće i zadovoljstva:

Zahvalnost - pišite pisma (ili na facebook zidu) zahvale ljudima koji su vam na neki način pomogli. Kod onih koji su usvojili ovu naviku naknadno je uočeno trajno - nakon tjedana i mjeseca koji su prolazili - povećanje osjećaja sreće. Čak su se i oni koji su samo pisali pisma ali ih nisu nikad poslali osjećali bolje.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr