> O školi
RIJEČ RAVNATELJICE

Poštovani, dragi učenici, roditelji, skrbnici, odgajatelji i predavači!

„Znati, biti, činiti i živjeti za čovjeka“ misija je Medicinske škole Osijek, državne institucije, koja aktivno sudjeluje u odgojno-obrazovnom procesu više od 70 godina.

Skroman je početak djelovanja Medicinske škole Osijek s jednim usmjerenjem od tridesetak učenika u današnjim prostorima Gradske i sveučilišne knjižnice u Europskoj aveniji. Danas, nakon sedamdesetak godina postojanja Škole, zdravstveni smjerovi sve su popularniji mlađim generacijama. O tome svjedoče brojne promjene školskih adresa u gradu Osijeku u potrazi za većim i kvalitetnijim školskim prostorima. Broj zdravstvenih smjerova i broj razrednih odjela kontinuirano se povećavao prateći trendove suvremenoga čovjeka za osiguranjem kvalitete zdravstvene skrbi.

Iščitavajući potrebe i znakove današnjega vremena, odgajamo i obrazujemo učenike u različitim zdravstvenim smjerovima opće zdravstvene njege, fizioterapije, farmaceutike, dentalne asistencije i protetike, laboratorijske dijagnostike, sanitarne skrbi i primalja do  zdravstvene gimnazije. Svi se zdravstveni smjerovi međusobno nadopunjuju i čine cjelinu u čijem je središtu učenik koji uči kako bi znao, bio, činio i živio za čovjeka u potrebi.

Misija i vizija djelatnika i učenika Medicinske škole Osijek u središte postavlja čovjeka. Čovjek je svrha i cilj svih odgojno-obrazovnih ishoda, zadaća i aktivnosti učenika u nastavnim procesima u kojima sudjeluje tijekom srednjoškolskoga obrazovanja.

Koristeći suvremene metode nastavnoga procesa, suvremene informacijske i komunikacijske tehnologije, nastavne platforme, školske, gradske, nacionalne i međunarodne aktivnosti i projekte, uvijek nam je u središtu čovjek kao najsavršenije i najvrijednije biće. Poštujemo svakoga čovjeka bez obzira na dob, spol, rasu, narodnost, vjeru, religiju,  imovinsko stanje, visinu, darovitost, uspješnost... Nama je svaki čovjek vrijedan jer je originalan i neponovljiv sa svim svojim sposobnostima.

Darujemo stručno znanje, sposobnosti i vještine u promociji i očuvanju tjelesnoga zdravlja kao i unutarnjega duhovnoga zdravlja kojim želimo uljepšati lica i unijeti vedrinu srca svakom čovjeku. Na to nas još snažnije potiče život i djelovanje naše zaštitnice Škole svete Majke Terezije koja je zapisala: „Jučer je već prošlo. Sutra još nije došlo. Imamo samo danas. Počnimo onda.²

Svima želim uspješan rad, učenje, druženje i uzdizanje kulture srca!

ravnateljica Sanja Dravinski, mag. med. techn.

« Prosinac 2019 »

KARTA - KAKO DO NAS

12.12.2019. 04:00
Dodijeljena priznanja Hrvatskog liječničkog zbora
Hrvatski liječnički zbor (HLZ) dodijelio je godišnje nagrade za iznimna postignuća u hrvatskoj medicini, a među nagrađenima su i multidisciplinarni tim liječnika KBC Zagreb koji je razdvojio sijamske blizanke te oftalmolozi KB Sveti Duh za postignuća u ranom otkrivanju slabovidnosti u djece.

08.10.2019. 13:10
Odabrano je 20 škola za sudjelovanje u projektu LORA!
Me?‘u prvim aktivnostima projekta „LORA - laboratorij održivog razvoja" okupljanje je škola koje ?‡e sudjelovati u edukativnim aktivnostima. 28. kolovoza 2019. poslali smo stoga poziv osnovnim školama za sudjelovanje u projektu. Poziv je bio otvoren do 20. rujna 2019., a prijavilo se čak 77 osnovnih škola iz svih krajeva Hrvatske, zbog čega smo iznimno ponosni!

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr