VOLONTERSKA AKCIJA: 72 sata bez kompromisa

Autor: Administrator , 25. 10. 2023.

Akcija „72 sata bez kompromisa“ međunarodni je volonterski projekt koji animira mlade i promiče ideju pomaganja, zajedništva i kreativnosti. Prvi dio naziva odnosi se na trajanje akcije, a drugi dio znači da mladi pristaju raditi za dobrobit svoje zajednice, ali ne znaju unaprijed što će im biti zadatak. Učenici Medicinske škole i ove školske godine uključili su se u projekt.

Aktivnost je započela 12. listopada 2023. godine misnim slavljem u Rezidenciji Družbe Isusove. Misno slavlje predvodio je pater Ike Mandurić. Nakon misnog slavlja volonteri su saznali mjesto, vrijeme i način volontiranja. Učenici Medicinske škole sudjelovali su u dvije akcije 13. listopada 2023. godine.

Akcija broj 1 održala se u dvorištu Rezidencije Družbe Isusove. Zadatak je bio pakirati donirane plišane igrače za Domagoja Stojšića i izrađivati narukvice koju su volonteri sutradan prodavali, kako bi pomogli dobro poznatom Osječaninu. U akciji su sudjelovali učenici: 2.s2 Matea Đurković, 2.s3 Marko Arnaut, Nikolina Barišić, Ema Knežević i Ana Puškadija, 2.f Katarina Deže i Nina Lazar, 3.l Paula Biber i Stela Marjanović, 3.dt Vlatka Bošnjaković, Katarina Leutar, Lucija Lovković i Tomislava Perić, 4.da Marija Kupčerić, Barbara Radić i Lea Stipanović.

Akcija broj 3 održala se u Kopačkom ritu. Zadatak je bio očistiti obalu od tragova koji ljudi ostavljaju za sobom. Nađene su konzerve, papiri, plastične vrećice, dijelovi ribičkog pribora...U akciji su sudjelovali učenici 3.ft razreda: Toni Panić, Nea Hegyi, Nia Jakopec, David Savičić i Niko Pintarić.

Učenicima su se pridružile nastavnice Adrijana Lovrinčević, Mirela Grubišić i Đurđica Radić.

Slike možete pogledati u našoj foto galeriji.