Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije EFOS

Autor: Administrator , 17. 1. 2024.

Projektni tim Medicinske škole Osijek, pod nazivom Fizići, odlučio je sudjelovati na 5. milenijskom natjecanju iz kreativne industrije. U timu su bili učenici trećeg razreda fizioterapeutskog smjera, a to su: Katja Kuric, Nea Hegyi te Marko Ćulibrk. Mentorica učenicima bila je Ivana Marček, magistra fizioterapije i nastavnica stručnih predmeta iz područja fizioterapije.  Izabrana tema natjecanja je Vodik, u kategoriji Kreativni kalendar za učenike srednjih škola.

Ideja našeg tima bila je je prikazati zastupljenost vodika u  ljudskom tijelu te njegove učinke na ljudski organizam. Vodik kao sastojak vode, nalazi se u svakom biološkom organizmu u velikim količinama. Osim u vodi, nalazi se i u gotovo svim organskim spojevima unutar organizma, vezan kovalentno za primjerice ugljik ili dušik. Učenici Medicinske škole Osijek istraživali su literaturu o zastupljenosti i utjecaju vodika u ljudskom tijelu i došli su do zanimljivih podataka koje su prikazali kroz interaktivni plakat izrađen u digitalnom alatu Canva. Također su predstavljanjem „vodikovode” naglasili prisutnost vodika u najznačajnijoj tekućini za ljudski organizam, vodi. Učenici su izradili prikladnu etiketu za bocu, koja  putem QR-koda vodi na interaktivni plakat o vodiku. Na ovom međunarodnom natjecanju sudjelovalo je ukupno 650 natjecatelja, 193 natjecateljska tima, a tim Fizići postigao je zavidno 3. mjesto. Učenici i mentorica izuzetno su zadovoljni rezultatom te bogatiji za još jedno životno iskustvo. Vrlo motivirani,  već sada pripremaju nove kreativne ideje za iduće natjecanje. Bila je ovo još jedna prigoda da se široj javnosti prikažu postignuća učenika Medicinske škole Osijek i dokaz da smo zaista rasadnik velikog broja kreativaca, mladih ljudi koji su spremni za izazove 21. stoljeća.

slike pogledajte u našoj foto-galeriji