Zdravlje je naše bogatstvo!

Autor: Administrator , 28. 2. 2024.

Suradnja Medicinske škole Osijek i Nutricionističkog savjetovališta Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije ostvarena je 26. veljače 2024. godine u prostorima Medicinske škole Osijek.

Učenici 5. razreda smjera medicinska sestra / medicinski tehničar opće njege, s nastavnicom Marijom Katić, mag.nutr., i voditeljicom Nutricionističkog savjetovališta NZJZ OBŽ-a, Ivanom Sović, mag.nutr., u sklopu vježbi iz Dijetetike, po prvi puta do sada, proveli su tri radionice. Prva je radionica obuhvaćala mjerenja sastava tijela bioelektričnom impedancijom, druga se bavila odabirom najznačajnijih organa našeg organizma, objašnjenjima njihove funkcije i osnovama dijetalne prehrane kod pojavnosti svojstvene bolesti, a trećoj je radionici tema bila kreiranje i priprema obroka te izračun makronutrijenata i energijskih vrijednosti namirnica.

Učenici su svojom aktivnošću i sudjelovanjem u radionicama pokazali znanje, ali i interes za stjecanje novih spoznaja. Osvijestili su važnost zdrave prehrane kao i utjecaj nepravilne prehrane u pojavi mnogobrojnih bolesti. Također su u edukaciji pučanstva prepoznali ključ prevencije bolesti. Nadamo se i nastavku ovakve suradnje na obostrano zadovoljstvo!

Slike pogledajte u našoj foto-galeriji.

Marija Katić, mag.nutr.