Naši Musculusi - jedini strukovnjaci u finalu Nacionalne kviz lige

Autor: Administrator , 15. 3. 2024.

Učenici Medicinske škole iz Osijeka već drugu godinu sudjeluju u natjecanju Nacionalne kviz lige koja okuplja srednjoškolce iz cijele Hrvatske željne znanja, dobre zabave i novih izazova. Nacionalna kviz liga utemeljena je prošle godine, a natjecanje je organizirano poput pub kviza; srednjoškolci su okupljeni u timove te svakoga drugoga četvrtka od listopada do veljače rješavaju kvizove koje im pripremaju članovi udruge NKL iz Šibenika. Liga je sastavljena od nultog i osam kola, rezultati se zbrajaju nakon svakoga kola, a prijavljeni školski timovi podijeljeni su u divizije (regije). Dva prvoplasirana tima iz svake divizije izravno se plasiraju u finale koje se održava početkom ožujka u Šibeniku i koje okuplja najbolje od najboljih.

Tim Musculus sternocleidomastoideus naše škole ove je godine izborio finale te je od 1. do 3. ožujka sudjelovao u finalu lige s još 19 srednjoškolskih ekipa iz Hrvatske. Važno je istaknuti kako je tim Medicinske škole Osijek bio jedini tim iz Osijeka, ali i jedini tim koji dolazi iz strukovne škole koji je ukrstio koplja s gimnazijalcima. Osim toga, bili smo jedan od najmlađih timova između gimnazijskih maturanata koji su se u Šibeniku i oprostili od ovakvih kvizaških natjecanja. Musculuse su predstavljali Dino Brkić (5. s1), Anja Devčić (3. l), Matija Topalić (3. l), Milan Gostić (2. s4) te Bartol Čačić (pridruženi član III. gimnazije, 2. razred).

U izuzetno napetoj završnici u Šibeniku naši su učenici osvojili 11. mjesto te su iza sebe ostavili jake gimnazijske ekipe iz Zagreba, Hvara, Paga, Požege, Korenice i ostalih. Pokazali su sjajno opće znanje kao i impresivno poznavanje glazbene scene, a pri tom su se i odlično zabavili te sklopili neka nova prijateljstva sa svojim vršnjacima iz brojnih gradova. Pobjedu je posve zasluženo odnijela ekipa Đakovačkih 5 iz Gimnazije Antuna Gustava Matoša Đakovo što nas je iskreno razveselilo jer su bili naši suputnici i jer su pokazali kakve mlade snage i potencijale krije naša Slavonija.

Naše vrijedne kvizaše tijekom svih mjeseci pa tako i na šibenskom finalu pratile su proktorice (mentorice) Mirela Grubišić i Ivana Đerđ – Dunđerović koje su glasno navijale i podržavale osječke finaliste koji su zauzvrat svoju školu i svoj grad predstavili na najbolji mogući način. Ponosni na njih, već se spremamo za novu sezonu i iščekujemo nove uspjehe i izazove!

Mirela Grubišić i Ivana Đerđ - Dunđerović