Svjetski dan oralnog zdravlja

Autor: Administrator , 21. 3. 2024.

Svake se godine 20.ožujka širom svijeta tradicionalno obiljezava Svjetski dan oralnog zdravlja. Cilj je obilježavanja promicanje i razvijanje svijesti o važnosti brige o oralnom zdravlju i njegovom značaju u očuvanju općeg zdravlja.

Povodom Svjetskog dana oralnog zdravlja nastavnice Iva Tomić, Vesna Albrecht Mihaljević i Mirjana Kralj osmislile su, uz pomoć učenika: Marija Panjković, Tena Ladnjak, Matej Zvonarić, Gita Kovačev, Irma Andrijević, Tamara Mijoković, Lucija Lovković i Nađa Kikanović iz 3. dt i učenici 4. da, edukativne letke i interaktivne plakate sa savjetima, zanimljivim informacijama o unaprjeđenju oralnog zdravlja te povijesnu lentu o razvoju dentalne medicine. Pojedini učenici iz navedenih razreda napisali su i kratke osvrte o oralnom zdravlju iz strukovnog gledišta s naslovom "Pogled dentalnog tehničara/dentalnog asistenta na oralno zdravlje pojedinca". Ti su radovi pokazatelj znanja učenika kao budućih dentalnih djelatnika i naglašavaju suradnju i značaj struke na oralno zdravlje pojedinca te su također izloženi uz ostale materijale. Učenici maturalnog razreda dentalnih asistenata osmislili su anketu o općem znanju i navikama vezanim uz oralno zdravlje te ju proveli među nastavnicima i učenicima.