Poziv - Centar izvrsnosti u području elektrotehnike i računalstva

Autor: Vesna Suvala, 21. 11. 2018.

Elektrotehnička i prometna škola Osijek provodi tijekom školske 2018./2019. godine izvannastavne aktivnosti u okviru Centra izvrsnosti u području elektrotehnike i računalstva. Centar izvrsnosti osnovan je s ciljem provedbe različitih izvanškolskih oblika rada značajnih za poticanje specifičnih područja darovitosti (tehničkih, znanstvenih i sl.), a ujedno omogućava i podršku razvoju talenata i darovitosti u programima sa specifičnim sadržajima. Aktivnosti Centra izvrsnosti namijenjene su talentiranim i darovitim učenicima, svim učenicima koji su motivirani, pokazuju izvrsnost u području fizike, tehničke kulture i informatike ili već imaju postignuća u tom području, a pohađaju srednju školu u Osječko-baranjskoj županiji. Centar izvrsnosti provodi tri aktivnosti u kojima učenici srednjih škola mogu sudjelovati:

1. Zelena elektrotehnika - upoznavanje obnovljivih izvora elektrotehnike

2.Web development- razvoj WEB sjedišta od osnova do naprednih elemenata

3. Web dizajn- izrada i razvoj forme web sjedišta

Termini održavanja aktivnosti su subotom, a trajat će 4 školska sata s početkom u 9,00 sati. Provodi se 36 sati po odabranoj aktivnosti. Predavači su educirani stručni nastavnici koji će svoja znanja i vještine prenositi učenicima tijekom navedenih aktivnosti. Skupine učenika po aktivnosti su maksimalno do 12 učenika. Ciljana dobna skupina učenika su učenici 1. i 2. razreda. Za vrijeme održavanja radionica planirano je osvježenje za sudionike (sendviči i sokovi). Centar izvrsnosti elektrotehnike i računalstva imenovala je Osječko-baranjska županija koja je i financijski pokrovitelj. Prijevoz do Elektrotehničke i prometne škole Osijek, Istarska 3 trenutno trebaju organizirati roditelji. Planirano je da Osječko-baranjska županija kasnije osigurava prijevoz učenika iz okolnih mjesta do Centra izvrsnosti.

Odgojno-obrazovni rad s darovitim i talentiranim učenicima zasniva se na suradnji svih sudionika odgojnoobrazovnoga procesa unutar škole te suradnji različitih institucija i organizacija unutar i izvan odgojnoobrazovnoga sustava, ali i na partnerstvu škola i obitelji s darovitom djecom.

Učenici se mogu samostalno prijaviti (kod kuće ili u vašoj školi, ukoliko nemaju internet) putem obrasca koji se nalazi na stranici Elektrotehničke i prometne škole Osijek (elpros.net.hr) najkasnije do 20. studenog 2018. godine jer je planirani početak aktivnosti od 24. studenog 2018. godine.

Prijavnica

Program rada

Letak

« Prosinac 2018 »

KARTA - KAKO DO NAS

13.12.2018. 16:00
Rizik za rak zbog pretilosti
Stručnjaci okupljeni u American Cancer Society su izračunali kako je višak kilograma odgovoran za 4% svih slučajeva raka, objavio je Cancer Journal for Clinicians.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr