Zaklada Ana Rukavina – Želim život

Autor: Vesna Suvala, 4. 12. 2018.

„Nikada ne sumnjaj da mala grupa ljudi može

promijeniti svijet, uistinu to je jedino

što ga je ikada i mijenjalo“,

Margaret Mead

Već nam je svima poznato da je prosinac jedan od najljepših mjeseci u cijeloj kalendarskoj godini. To je mjesec darivanja, zajedništva, ljubavi, mnogih lijepih uspomena. Tako se tijekom ovog mjeseca obilježava i Međunarodni dan volontera (5. prosinca). Neka ovaj mjesec u našoj školi bude drugačiji. Kako? Pridružimo se akciji „Želim život“, priči koja je počela Aninim pismom u kojem je rekla da sve njene želje stanu u te dvije riječi.

Kako JA / MI mogu ili možemo pomoći? Ipak,  krenimo lakšim putem. Rekli smo da je prosinac mjesec darivanja i stoga pozivamo sve razrednike i učenike, nastavnike Medicinske škole da se priključe akciji doniranjem 1 do 5 kuna i podrže akciju „Želim život“ Zaklade Ana Rukavina i tako učine ovaj mjesec još posebnijim. Novac će prikupljati blagajnici razreda od 5. do 12. prosinca te isti predati dolje navedenim organizatorima akcije. Doniranjem novca Zakladi Ana Rukavina podržimo misiju i viziju zaklade.

Vizija

• razviti profesionalnu i opće prihvaćenu hrvatsku humanitarnu Zakladu
  • stvoriti tim koji će profesionalno, odgovorno i dugoročno provoditi sve aktivnosti Zaklade
  • osnovati javne Banke krvi iz pupkovine koja će dugoročno djelovati na dobrobit svih građana Republike Hrvatske

Misija

• sustavni rad na proširenju Hrvatskog registra dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica
  • provođenje humanitarnih i marketinških aktivnosti sa ciljem prikupljanja financijskih i drugih resursa za rad i proširenje Hrvatskog registra i rad javne Banke krvi iz pupkovine Ana Rukavina, kao i stručnog usavršavanja mladih stručnjaka na području hematologije i drugih srodnih specijalizacija
  • informiranje javnosti o radu, akcijama i postignućima Zaklade Ana Rukavina
  • rad na ostvarivanju ciljeva Zaklade na način koji opravdava povjerenje koje su nam ukazali građani Republike Hrvatske, naši donatori i suradnici
  • poslovanje koje je transparentno i sukladno svim zakonskim propisima Republike Hrvatske

Organizatori akcije: Marko Maceković, Mateja Hideg, Martina Tot

« Prosinac 2018 »

KARTA - KAKO DO NAS

13.12.2018. 16:00
Rizik za rak zbog pretilosti
Stručnjaci okupljeni u American Cancer Society su izračunali kako je višak kilograma odgovoran za 4% svih slučajeva raka, objavio je Cancer Journal for Clinicians.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.

Medicinska škola Osijek / Vukovarska 209 , Hr-31000 Osijek / www.ss-medicinska-os.skole.hr / ured@ss-medicinska-os.skole.hr