Parkovi Osijeka na međunarodnom 5. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije

Autor: Alta Pavin Banović, 21. 11. 2023.

Članice Čitateljskoga kluba Proliteris, kreativne skupine, Nives Studenić i Vlatka Vizentaner, učenice 4.s3 razreda, prijavile su se na 5. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije u kategoriji Kreativni kalendar s temom glagoljica u kreativnom sektoru Dizajn (eksterijera) i Arhitektura, uz mentorstvo stručne suradnice knjižničarke, Alte Pavin Banović.

Na pitanje Kako OSvajati glagoljicom u novom mileniju? sudionice natjecanja odgovorile su s Kalendarom 2024. Parkovi Osijeka. Sudionice su fotografirale 12 parkova Osijeka: Sakuntala park, Gradski perivoj uz Šetalište kardinala Franje Šepera, Park Oskara Nemona, Park na Trgu Franje baruna Trenka, Park kralja Tomislava, Park kralja Petra Krešimira IV., Park kralja Branimira, Park kralja Držislava, Park Zrinjevac, Park kraljice Katarine Kotromanić-Kosača, Park na Trgu bana Josipa Jelačića, Izviđački park Jug2. Fotografije su obrađene u digitalnim alatima Snapseed, Lightroom i PicsArt. Korištenjem grafičkog tableta s Affinity photo2 programom, na fotografije parkova smještena je statua s nazivom parka na glagoljici. Sve su fotografije s kratkim opisom parkova implementirane u digitalni alat Canva s nazivom Kalendar 2024. Parkovi Osijeka.

Ekonomski fakultet u Osijeku i Institut Andizet organizatori su međunarodnog 5. Milenijskog natjecanja iz kreativne industrije koji su sve informacije objavili na službenoj mrežnoj stranici Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije
(URL: http://milenijsko.efos.hr/ ).

Alta Pavin Banović