Projekt E-medica 2023.

Autor: Administrator , 23. 1. 2024.

U razdoblju od 30. studenog do 3. prosinca 2023. godine projektni tim Medicinske škole Osijek sudjelovao je na 14. smotri Dana E-medice. E-medica je projekt koji se realizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te istraživačke mreže CARNET. Godišnje u njemu sudjeluje oko 300 učenika i nastavnika iz 35 srednjih škola iz Hrvatske i inozemstva, a održava se već nekoliko godina u Tuheljskim toplicama. U okviru projekta učenici realiziraju oko 45 učeničkih projekata. Susret je međunarodnog karaktera jer su se osim hrvatskih škola uključile i četiri slovenske zdravstvene škole (Maribor, Ljubljana, Celje, Novo Mesto), dvije škole iz Srbije (Beograd, Sremska Mitrovica) te zdravstvena škola iz Skopja. Suradnjom škola postižu se sve bolji rezultati u korištenju inovativnih IK tehnologija u strukovnim školama, poboljšava se povezivanje zajednica, promoviraju se nova saznanja i načini poučavanja te uporaba video konferencija u strukovnoj nastavi.

Medicinska škola Osijek predstavila se projektom pod nazivom Glazba kao lijek. Koordinator projekta E – medica za našu školu je Maja Carević. Naša je škola bila nositelj projekta, u radu su sudjelovale još dvije partnerske škole: Srednja škola Pakrac i Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar. Mentorica na projektu bila je Ivana Marček, a iz 4.ft razreda sudjelovali su Marko Radojčić i Dora Živković. Tijekom prošle školske godine održavali su se redovito sastanci u virtualnom obliku, tada su se dogovarali zadaci i projektne aktivnosti. Osim vlastitog projekta sudjelovali smo i kao škola partner Medicinskoj školi Šibenik na temi Kromoterapija. Ovdje su također sudjelovali učenici 4.ft razreda: Gabrijel Flanjak i Lea Stipić, a mentorica je bila Ivana Marček. Svi sudionici smatraju da je to izuzetno korisno iskustvo i za školu, ali i za osobni razvoj svakog učenika.  Medicinska škola ulazi u novu školsku godinu s novom temom za smotru E-medica, s još više zainteresiranih škola partnera. Vjerujemo u još jedno uspješno predstavljanje i vrijedno iskustvo za nove naraštaje jer upravo tako se najbolje pokazuju široj javnosti postignuća naših učenika.