ISKORISTI SVOJ GLAS!

Autor: Administrator , 12. 2. 2024.

U Zadru se od 8. do 10. veljače okupila poveća skupina učenika i nastavnika koji sudjeluju u EPAS programu s ciljem upoznavanja mladih s važnošću participacije u društvu. Održan je vrlo intenzivan trodnevni seminar s puno radnih aktivnosti. U radu s nastavnicima sudjelovali su Maja Ljubić Kutnjak, voditeljica Ureda Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj te Marko Boko, zadužen za odnose s javnošću i programe za mlade Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj.

Motivacijski razgovor s mladima održala je vanjskopolitička novinarka Ivana Dragičević, a o mladima u Europi i za Europu govorio je nazočnima Šime Erlić, ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Za sve koji još ne znaju, EPAS je skupina škola koja promiče europske vrijednosti u hrvatskim školama diljem Republike Hrvatske, poput solidarnosti i potrebe volontiranja, inkluzivnosti i akcija vezanih uz ranjive skupine društva, ukazivanja na potrebu ravnopravnosti po svim osnovama, brige o starijima i nemoćnima, rada na ekološkim temama i akcijama kojima je cilj briga o životinjama. Ove nas godine čekaju EU izbori, bitno je posvijestiti punoljetnim učenicima da je njihov glas bitan, da su mladi važni, da trebaju sudjelovati i dati svoj glas nekom od EU parlamentaraca jer će ti ljudi krojiti politiku naše države sljedećih godina. Medicinsku školu Osijek predstavljala je Sunčica Vrdoljak iz 3.ft i profesorica Đurđica Radić. Tri konferencijska dana bila su ispunjena razmjenom ideja te planovima za nove zajedničke projekte. Učenici su se, osim što su zaista puno radili, vrlo brzo upoznali i dobro zabavili, a nastavnici su bili ponosni na svoje mlade aktivne sugrađane. Dogovoreno je veliko druženje slavonskih škola u Osijeku 9. svibnja, radno i veselo proslavit ćemo zajedno Dan Europe. Mnoge  nastavnice i nastavnici, ali i učenice i učenici, dogovorili su sljedeće zajedničke aktivnosti i druženja, pratite Tik Tok Medicinske škole Osijek i bit ćete s njima na vrijeme upoznati.

Đurđica Radić